Premiera Firefoksa 4 RC opóźniona

Premiera Firefoksa 4 RC opóźniona

03.02.2011 16:57, aktualizacja: 03.02.2011 17:26

Trudno nazwać tę wiadomość wielkim zaskoczeniem - Mozilla przewiduje kolejne opóźnienia w wydaniu stabilnej wersji Firefoksa 4.

Mozilla potwierdziła, że przed wydaniem wersji RC Firefoksa 4 czekają nas jeszcze dwie bety programu. Wcześniej przewidywano, że beta 12 pojawi się, jeśli nie wszystkie poważne błędy zostaną na czas wyeliminowane. Potwierdza to zaktualizowany plan wydawniczy Mozilli. Planowana jest jeszcze beta 12, natomiast beta 11 jest już prawie gotowa i zostanie wydana najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia. Jeżeli jednak pojawią się nieprzewidziane problemy, to znaczy jeśli nie uda się wyeliminować wszystkich poważnych błędów, będzie trzeba udostępnić jeszcze betę 13 Firefoksa 4.

Jak podaje serwis The Register, jednym z poważniejszych błędów w najnowszej wersji przeglądarki Mozilli jest obsługa Hotmaila. Problem jest tym trudniejszy, że Fundacja nie może go sama wyeliminować - musi prosić Microsoft o pomoc. Mozilla cały czas liczy na to, że wersję RC Firefoksa 4 uda się wprowadzić w tym miesiącu. Dotrzymanie tego terminu może okazać się jednak problematyczne. Przypomnijmy, że na ten miesiąc (10 lutego) planowana jest też premiera Internet Explorera 9 RC przez Microsoft.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (150)