Premiera inteligentnego zegarka od Microsoftu już w październiku

Premiera inteligentnego zegarka od Microsoftu już w październiku

30.06.2014 11:20, aktual.: 30.06.2014 13:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urządzenia mobilne dla Microsoftu nie kończą się na tabletach i smartfonach. Firma planuje też powalczyć na rynku tzw. smartwatchy. Inteligentny zegarek tej firmy mielibyśmy zobaczyć już w październiku.

Zainteresowanie smartwatchami jest coraz większe, a więc producenci sprzętu w tym gadżecie widzą ogromny potencjał. W związku z tym w najbliższym czasie zobaczymy wysyp wielu urządzeń tego typu. Podczas ostatniej konferencji Google zostały zaprezentowane zegarki z Android Wear, które oprócz komunikacji ze smartfonem, będą też mierzyły nasz puls oraz liczbę przemierzonych kroków. Oprócz LG i Samsunga, inteligentne zegarki planuje produkować również ASUS, pierwszy produkt tej firmy prawdopodobnie zostanie zaprezentowany jeszcze we wrześniu tego roku. Do walki o ten rynek dołączyć zamierza Microsoft.

Obraz

W raporcie przedstawionym przez Tom's Hardware możemy przeczytać, że premiera smartwacha od giganta z Redmond planowana jest już na październik bieżącego roku. Zegarek ma być znacznie smuklejszy od urządzeń konkurencji, konstrukcyjnie ma przypominać opaskę Nike Fuelband. Ma też oferować 11 różnych czujników, wśród których z pewnością znajdzie się czujnik tętna. Elementem wyróżniającym będzie umieszczenie wyświetlacza po wewnętrznej stronie nadgarstka, dzięki czemu korzystanie z urządzenia ma być bardziej naturalne. Bateria ma pozwolić na dwa dni pracy bez ładowania. Dzięki otwartemu API smartwatch ma współpracować ze wszystkimi popularnymi platformami mobilnymi, Microsoft nie chce ograniczać się tyko do Windows 8 i Windows Phone.

Jeśli inteligentny zegarek od Microsoftu będzie dostępny w konkurencyjnej cenie, a jego sprzedaż nie zostanie ograniczona do wybranych krajów, to może stać się groźną konkurencją do urządzeń z Android Wear. Jest duża szansa, ze tym razem gigant z Redmond nie prześpi kolejnej mobilnej rewolucji, co niestety ostatnio zdarzało mu się dość często.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (40)
Zobacz także