Premiera iPhone OS 4.0 za dwa dni

06.04.2010 11:12

W czwartek o godzinie 19.00 naszego czasu rozpocznie się konferencja na temat nowego oprogramowania dla iPhone’ów, iPodów touch i iPadów. Apple ma zamiar zaprezentować najświeższe rozwiązania w systemie dla przenośnych urządzeń.

Apple rozesłał zaproszenia na konferencję, która odbędzie się 8 kwietnia pod hasłem Rzuć okiem na przyszłość iPhone OS. Jak można przypuszczać, pracownicy firmy jedynie zaprezentują nowe funkcje w oprogramowaniu, natomiast na wprowadzenie iPhone OS 4.0 będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Jeśli kierować się dotychczasową strategią firmy, nowy system (a także najprawdopodobniej nowy telefon iPhone) zostanie wprowadzony latem tego roku. Premiera odbędzie się zapewne w czerwcu.

Jakie nowości zaprezentuje w czwartek Steve Jobs, szef firmy? Według niepotwierdzonych informacji zostanie rozszerzona technologia wielodotykowa - pojawią się nowe gesty, za pomocą których będzie można lepiej kierować smartfonem. Możliwe są również zmiany w wyglądzie interfejsu użytkownika, który od czasu premiery pierwszego telefonu iPhone (czerwiec 2007 r.) nie przeszedł poważniejszych modyfikacji. Pojawiły się również informacje, że w OS 4.0 zostanie wprowadzona rozbudowana wielozadaniowość. Całkiem prawdopodobne, że nowa funkcja będzie wzorowana na Exposé dostępnym już od dawana w systemie Mac OS X. Szerzej na ten temat pisaliśmy w zeszłym tygodniu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)