Premiera Office 365 Germany – Niemcy otrzymali własną wersję pakietu Office

Premiera Office 365 Germany – Niemcy otrzymali własną wersję pakietu Office

26.01.2017 19:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rząd Republiki Federalnej Niemiec wykazuje się ostatnio szczególną troską o bezpieczeństwo danych swoich obywateli. Po udanej kampanii na rzecz wycofania się przez Facebooka z wykorzystywania danych użytkowników WhatsAppa, a także konieczności uruchomieniu przez ten serwis filtra fałszywych newsów, przyszedł czas na Microsoft. A konkretniej na pakiet Office 365.

Korporacja poinformowała właśnie o udostępnieniu w Niemczech specjalnej wersji swojego pakietu biurowego, Office 365. Nie wnosi on zmian w kwestii funkcjonalności, lecz stanowi odpowiedź na surowe regulacje niemieckiego rządu w sprawie ochrony danych osobowych. Nasi zachodni sąsiedzi mogą teraz wybrać możliwość przechowywania danych wyłącznie na serwerowniach rozlokowanych na terytorium ich państwa.

Obraz

Wszystkie usługi oparte o wykorzystanie chmury będą odtąd w Niemczech wykorzystywać tylko lokalną infrastrukturę, a konkretniej centra danych zlokalizowane w okolicach Frankfurtu nad Menem. Ponadto infrastuktura wykorzystywana przez oferowane przez Microsoft usługi także obsługiwana jest wyłącznie przez niezależną niemiecką firmę, T-Systems, część Deutsche Telekom.

Jak przyznaje w komunikacie sam Microsoft, wersja pakietu Office 365 skrojona na niemiecką miarę nie jest wyłącznie rezultatem tamtejszego prawa ochrony danych osobowych, lecz także preferencji klientów. Korporacja powołuje się na badania przeprowadzone przez Cirsp Research, w której aż 65% ankietowanych, mając wybór, wolałoby, aby dane zbierane przez wykorzystywane przez nich usługi i serwisy, były przechowywane w niemieckich serwerowniach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)