Premiera Spaces, nowego serwisu społecznościowego od Google

Premiera Spaces, nowego serwisu społecznościowego od Google

Premiera Spaces, nowego serwisu społecznościowego od Google
16.05.2016 18:43, aktualizacja: 17.05.2016 12:39

Jeszcze w kwietniu jasnym stało się, że Google po raz kolejny spróbuje swoich sił w tworzeniu serwisu społecznościowego. Dziś o Google Spaces, bo taką ma nosić nazwę, wiadomo już więcej, dzięki komunikatowi opublikowanemu na oficjalnym blogu Google.

Obraz

Sama usługa jest jednak wciąż niedostępna, choć serwis został uruchomiony. Możemy tam przeczytać, że Spaces pojawi się wkrótce, a biorąc pod uwagę, że zdecydowano się już o tym napisać, to trudno zapewnienia traktować te jak przechwałki, premiera ma nastąpić jeszcze dziś. Zostały tam także opublikowane ogólne założenia nowego serwisu Google i… trudno mówić tutaj o cechach czy funkcjach szczególnie rewolucyjnych, przynajmniej na razie.

Google Spaces ma być przede wszystkim miejscem dyskusji na z góry założony temat. Utworzenie samego pokoju ma w zasadzie sprowadzać się do określenia tematyki. Serwis będzie całkowicie multiplatformowy, dzięki klientom, które zostaną zaprezentowane wkrótce, oraz wersji przeglądarkowej. Zapraszanie kolejnych członków ma się odbywać dzięki przesłaniu linka.

Dość interesująco zapowiada się natomiast integracja Spaces z innymi usługami i aplikacjami Google, mowa na razie o przeglądarce Chrome i aplikacji YouTube’a. Dzięki temu korporacja chce osiągnąć efekt w postaci braku konieczności opuszczania Spaces w celu obejrzenia strony czy filmu – wszystko ma odbywać się w jednym miejscu.

Obraz

Chrzest bojowy Google Spaces ma przejść już za kilka dni, kiedy rozpocznie się konferencja deweloperska I/O. Na jej potrzeby Google utworzy w serwisie pokoje tematyczne odpowiadające konkretnym panelom podczas trwającej imprezy. Czy swobodna wariacja na temat grup dyskusyjnych wzbogacona o możliwość przeglądania załączonych treści bez konieczności opuszczania aplikacji wystarczy, aby Spaces nie powtórzyło losu Google+? Przekonać mamy się lada moment, przez co warto śledzić aktualizacje na stronie get.google.com/spaces.

Aktualizacja

Spaces zostało już uruchomione, grupy można zakładać pod adresem spaces.google.com. Dostępna jest też wtyczka do przeglądarki Google Chrome. Jeśli zaś chcecie przetestować działanie usługi Google Spaces w praktyce na urządzeniach mobilnych, możecie już skorzystać z aplikacji. Znajdziecie je w naszej bazie programów: Android, iOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)