Premiera webOS 2.0 i Palm Pre 2

Premiera webOS 2.0 i Palm Pre 2

19.10.2010 21:04, aktualizacja: 19.10.2010 21:16

Zgodnie z przewidywaniami, jako następstwo kupna firmy Palm przez HP, na rynku pojawił się system webOS 2.0. Zdaniem Jona Rubinsteina, wiceprezesa Palm Global Business Unit (obecnie dział firmy HP), webOS 2.0 jest systemem wyjątkowym. Rubinstein podkreśla, że dzięki niemu użytkownik może zrobić więcej zużywając mniej energii.

Podstawową przewagą webOS 2.0 nad wieloma innymi systemami tej klasy jest pełna wielozadaniowość. Uzupełnia ją bardzo wygodny menedżer aplikacji, który grupuje „okna” programów i umożliwia przełączanie między programami gestami na ekranie dotykowym. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które zdaniem Rubinsteina może zmienić myślenie o smartfonach, jest Just Type - wielofunkcyjny silnik przeszukujący telefon i umożliwiający rozpoczęcia pisania wiadomości tekstowej lub e-mail bez uruchamiania programów. Just Type jest otwarty dla programistów, którzy mogą swobodnie dodawać własne skróty i ingerować w wyniki wyszukiwania. Ponadto webOS ma możliwość integracji z usługami sieciowymi z użyciem HP Synergy — wystarczy zalogować się na konto na Facebooku, LinkedIn, Yahoo czy Google aby kontakty i wydarzenia znalazły się na telefonie i żeby używać wbudowanego komunikatora z tymi kontami. Oczywiście HP Synergy również można rozszerzać i dodawać nowe serwisy. Nawet czas ładowania urządzenia może być wykorzystany dzięki trybowi Exhibition, w którym smartfon położony na ładowarce Touchstone ma możliwość uruchamiania specjalnie do tego stworzonych aplikacji, od budzika do pokazu slajdów.

Poza wymienionymi wyżej nowościami w systemie webOS 2.0 znajdziemy wiele innych nowości, które czynią go bardzo praktycznym. Dobrym przykładem jest Text Assist, rozbudowany i bardzo elastyczny słownikiem poprawnej pisowni. Pakiet Quickoffice Connect Mobile Suite w połączeniu z dostępem do sieci korporacyjnej z użyciem IPSec lub Cisco VPN z pewnością przydadzą się w pracy. Dla mobilnych internautów HP dostarcza przeglądarkę internetową obsługującą HTML5 i Flash 10.1. Wisienką na torcie jest zupełnie nowa odsłona App Catalog — internetowego sklepu z aplikacjami, która teraz umożliwia również automatyczną aktualizację.

Urządzenie sprzedawane z webOS 2.0 nosi nazwę Palm Pre 2, od dziś można je kupić we Francji a w najbliższej przyszłości będzie dostępne w USA i Kanadzie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)