Premiera Windows 8 raczej jesienią 2012

Premiera Windows 8 raczej jesienią 2012

15.06.2011 15:50

Wiele wskazuje na to, że premiera systemu Windows 8 odbędzie się jesienią przyszłego roku. Taką datę zasugerował wiceprezes Microsoftu, Dan’l Lewin.

Lewin odpowiadał na pytania dziennikarzy podczas spotkania w kampusie Microsoft Sillicon Valley. Na pytanie o datę premiery następnego systemu firmy z Redmond stwierdził, że kalendarz wydawniczy powinien być taki sam jak w przypadku poprzednich wersji Windows. Wiceprezes dodał też, że nowy system powinien wejść w fazę beta po konferencji BUILD, która będzie miała miejsce we wrześniu tego roku. Od tego wydarzenia około 12 miesięcy powinno zabrać doprowadzenie Windows 8 do wersji finalnej. Należy zaznaczyć, że wypowiedź Lewina nie może być jeszcze uznana za oficjalne stanowisko Microsoftu.

Wcześniej na temat przyszłorocznej premiery Windows 8 mówił Steve Ballmer, CEO firmy. Według wypowiedzi podczas Japanese Developer Forum, szef Microsoftu miał skłaniać się do tezy, że kolejna wersja systemu pojawi się jeszcze w przyszłym roku. Microsoft chce, aby Windows 8 dostępny był nie tylko dla komputerów, ale również urządzeń mobilnych. Miałby korzystać on z nowego interfejsu zbliżonego do tego, jaki znamy z Windows Phone 7.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)