Prey 0.5 pomoże odnaleźć zaginiony komputer

Prey 0.5 pomoże odnaleźć zaginiony komputer

21.12.2010 23:17

Ukazała się wersja 0.5 programu Prey, darmowego narzędzia śledzącego zgubiony lub skradziony komputer. Prey jest dostępny dla systemów Windows, Linux, Mac OS X oraz Android. Działanie programu przypomina technologie stosowane w laptopach firm Lenovo, Fujitsu czy Dell.

Działanie Prey jest bardzo proste. Po instalacji programu należy utworzyć konto na serwerze, gdzie można zarejestrować swoje komputery. Jeśli któryś z nich zaginie, należy go odpowiednio oznaczyć na stronie usługi. Program „zadzwoni do domu” i poda lokację komputera, kiedy tylko uzyska połączenie z Internetem. Ponadto program może dostarczyć zrzut ekranu, listę uruchomionych programów, czas pracy systemu i zdjęcie osoby używającej komputera, jeśli ten jest wyposażony w kamerę. Ogromną zaletą aplikacji jest jej „lekkość” na wszystkich platformach. Prey został stworzony w bashu, dzięki czemu nie ma żadnych zależności i nie wymaga żadnych dodatkowych komponentów.

Wprowadzona w tej wersji programu metoda geolokalizacji korzysta z API usługi Google Location. Do określenia położenia wystarczy przeskanowanie widocznych punktów dostępowych Wi-Fi, komputer nie musi się logować do żadnej z nich. Ponadto w wersji 0.5 programu dla systemu Linux poprawiono współpracę z kamerami internetowymi aby uzyskać zdjęcia lepszej jakości.

Najnowszą wersję programu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X można pobrać w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo ->Inne programy zabezpieczające.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)