Prezent na ostatni moment? Kup bon do iTunes i App Store bez wychodzenia z domu

Prezent na ostatni moment? Kup bon do iTunes i App Store bez wychodzenia z domu
Wojciech Kowasz

22.12.2014 22:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wigilia za pasem, w galeriach handlowych tłumy, a walka toczy się nie tylko o karpia... Internet przydał się tym, którzy pomyśleli o prezentach odpowiednio wcześnie i kupili je online. Na pewno znajdą się jednak tacy, którzy nadal nie mają pomysłu na prezent. Powiedzmy sobie szczerze, czasu nie zostało już zbyt wiele i szanse na zrealizowanie genialnego pomysłu maleją z każdą godziną... chyba że znowu skorzystamy z pomocy Internetu. Jeśli akurat szukamy prezentu dla posiadaczy iPhonów, iPadów czy iPodów touch, ostatnią deską ratunku może być uniwersalny bon do App Store, iTunes Store, iBooks Store i Mac App Store.

Obraz

Bon jest elektroniczny, dlatego można go kupić online. W wybrany przez nas dzień Apple wyśle go bezpośrednio do adresata w specjalnej wiadomości e-mail. Operacja zakupu jest bardzo prosta. Obdarowany klika w link lub wpisuje kod, a cała kwota trafia na jego konto Apple. Może być ona spożytkowana na zakupy gier i aplikacji w sklepie App Store i Mac App Store, muzyki i filmów w sklepie iTunes, książek w sklepie iBooks Store, a nawet na dokonywanie zakupów wewnątrz aplikacji (np. zamówienie prenumeraty wybranego magazynu). Co ważne, jeśli posiadacz takiego kuponu zdecyduje się kupić artykuł wyceniony wyżej niż wartość prezentu, zapłaci po prostu pozostałą część – wartość bonu pomniejszy jego należność. Nie ma także przeszkód by wykorzystać kwotę bonu na kilka różnych zakupów w dłuższym okresie czasu.

Na świecie karty podarunkowe Apple występują także w wersji „tradycyjnej” (oddzielne do sklepu ze sprzętem i oddzielne do sklepów mobilnych). Niestety w Polsce dostępne są tylko karty elektroniczne, ale na kilka chwil przed wigilią może to być właśnie ich zaleta. Aby zakupić taką wirtualną kartę podarunkową, można posłużyć się programem iTunes dla Windows lub OS X, można także zrobić to z iPada czy iPhona. Wymagane jest posiadanie własnego konta iTunes (Apple ID) i oczywiście przypisanie do niego karty kredytowej. Nie trzeba natomiast koniecznie być posiadaczem urządzeń Apple.

W aplikacji App Store wystarczy przejść na sam dół głównego ekranu i wybrać opcję Podaruj, a następnie wpisać adres e-mail adresata oraz kwotę prezentu. Może to być dowolna kwota od 10 do 50 euro. Tyle będzie nas kosztował prezent i kwota ta zostanie w całości przekazana na konto Apple adresata. Wybieramy jeszcze datę wysłania prezentu. Jeśli wybierzemy 24 grudnia, pamiętajmy że bon z dużym prawdopodobieństwem przyjdzie już rano. Na następnym ekranie możemy wybrać motyw graficzny jaki będzie towarzyszył przesyłce. Nasze konto jest obciążane kosztem prezentu na ostatnim ekranie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zamiast bonu kwotowego możliwe jest także sprezentowanie konkretnego albumu, aplikacji czy książki. Bardziej szczegółową instrukcję na temat podarunków iTunes można znaleźć na stronach pomocy technicznej Apple.

Prezenty w postaci bonów do sklepów mobilnych nie są może przesadnie odkrywcze i mogą uchodzić za pójście na łatwiznę. Z drugiej strony jeśli szukamy jakiegoś drobiazgu dla użytkownika urządzeń Apple, trudno wyobrazić sobie bardziej praktyczny prezent – jego odbiorca sam decyduje, na co wyda uzyskaną kwotę. Poza tym bez problemu możemy takim wirtualnym prezentem pokonać dzielący nas dystans, który skutecznie utrudniałby wręczenie bardziej namacalnego podarunku. Przy okazji nie wszyscy może wiedzą, że system prezentowy można wykorzystać także do ustalenia kieszonkowego dla dziecka. Po skonfigurowaniu tej usługi Apple co miesiąc przekazuje na konto dziecka stosowną kwotę do wykorzystania na mobilne zakupy, dzięki czemu nie musimy dodawać do niego karty kredytowej. Jest to alternatywa dla opcji Chmura rodzinna, gdzie zakupy za zgodą opiekuna realizowane są bezpośrednio z jego karty kredytowej.

Podobne karty podarunkowe dostępne są także w sklepie Google Play dla posiadaczy urządzeń z systemem Android. Niestety tutaj trzeba wybrać się już osobiście do jednego z punktów dystrybucyjnych i zakupić fizyczną kartę o konkretnym, z góry ustalonym nominale (najmniejszy to 50 złotych, największy 150 zł). Nie ma jednak obecnie możliwości szybkiego zakupu takich kart online, bez wychodzenia z domu. W przypadku posiadaczy urządzeń z ekosystemu Microsoft dostępne są karty-zdrapki na określone kwoty. Kod ze zdrapki Microsoft można co prawda kupić w Internecie korzystając z różnych automatów np. w serwisie Allegro, ale otrzymuje się wtedy na swój e-mail zwyczajny kod, który nie posiada już takiego „uroczystego” charakteru prezentu...

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)