Prezes Neuralink odszedł z firmy Elona Muska

Strona głównaPrezes Neuralink odszedł z firmy Elona Muska
03.05.2021 10:25
Prezes Neuralink odszedł z firmy Elona Muska
Źródło zdjęć: © Getty Images | Maja Hitij

Max Hodak, będący dotąd prezesem Neuralink, znanej firmy należącej do Elona Muska, zdecydował się odejść z pracy. Co ciekawe, miało to mieć miejsce już kilka tygodni temu. Nieznane są powody dla których Hodak podjął taką decyzję.

Neuralink już od długiego czasu budzi zainteresowanie miłośników nowych technologii. Ostatnie doniesienia z firmy pokazywały małpę, która była w stanie grać w Ponga za pomocą wszczepionego w mózg implantu. Zwierzę miało sterować za pomocą własnych myśli, zaś do grania było zachęcane poprzez koktajl bananowy.

Neuralink Elona Muska pozwolił małpie grać umysłem w Ponga
Neuralink Elona Muska pozwolił małpie grać umysłem w Ponga

Swoją decyzję Hodak ogłosił poprzez profil na Twitterze. Jak sam przekazał, już od kilku tygodni nie pracuje w Neuralink, jednak dzięki pracy w tej firmie udało mu się nauczył wielu rzeczy. Poinformował także, ze ciągle kibicuje firmie, jednak sam ma w planach nowe projekty.

Decyzja Hodaka jest zaskakująca z wielu powodów. Przede wszystkim był on jednym z założycieli Neuralink, a ostatnie sukcesy firmy raczej nie powinny zachęcać kogokolwiek do opuszczania jej w takim momencie. Zdziwienie budzi również sposób przekazania informacji. Poinformowanie o zejściu ze stanowiska po kilku tygodniach od całego zajścia może sugerować, że cała sytuacja ma drugie dno.

Elon Musk w żaden sposób nie odniósł się, póki co, do całej sytuacji. Póki co zajęty jest informowaniem na Twitterze, że jest wielkim miłośnikiem stylu Art Déco. Być może jednak, w najbliższej przyszłości, postanowić rzucić nieco światła na powody rezygnacji Hodaka.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (16)