Prezes UKE: Internet dla każdego Polaka do 2015 roku

Prezes UKE: Internet dla każdego Polaka do 2015 roku

26.07.2010 15:17

Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, chciałaby upowszechnienia Internetu w Polsce do 2015 roku. W wywiadzie dla Gazety Wyborczej omawia aktualne projekty, którymi zajmuje się Urząd pod jej kierownictwem.

Streżyńska odpowiada na pytania dotyczące przede wszystkim tak zwanej megaustawy internetowej. Ma ona umożliwić powszechny dostęp do szerokopasmowego Internetu w naszym kraju. Ustawa weszła już w życie, ale pojawiły się problemy przy jej wdrażaniu. Dotyczą one głównie współpracy z samorządami, które realizują projekt. Streżyńska opowiada również o walkach o obniżenie cen Internetu w Polsce i zapowiada kolejne spadki cen. Jak poinformowała, trwają właśnie rozmowy z TP S.A. dotyczące Neostrady. W tym roku zapadnie też decyzja na temat ewentualnego podziału Telekomunikacji Polskiej na mniejsze spółki.

Szefowa UKE zapowiada na najbliższe miesiące prace nad ułatwieniem wprowadzania światłowodów w Polsce. Dotyczy to przede wszystkim regulacji prawnych. W połowie przyszłego roku odbędzie się też jeden z najważniejszych w ostatnich latach przetargów. Dotyczy on częstotliwości pozwalających na wprowadzanie mobilnych usług multimedialnych. Streżyńska chciałaby również, aby w najbliższych miesiącach rozpoczął się proces cyfryzacji mediów.

Pełna treść wywiadu dostępna jest na stronach Gazety Wyborczej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)