Prima aprilis w Sieci: YouTube 1911, bash w przeglądarce i...

Prima aprilis w Sieci: YouTube 1911, bash w przeglądarce i...

01.04.2011 14:50

YouTube przenosi się w przeszłość do 1911 roku, zaś serwis o Ubuntu zamiast graficznego interfejsu oferuje jedynie... linuksową konsolę w trybie tekstowym. Co się stało? Pierwszy kwietnia czyli prima aprilis :)

Z okazji pierwszego kwietnia w Sieci pojawiły się mniej lub bardziej niecodzienne pomysły. YouTube postanowił na przykład przenieść się w przeszłość, a konkretnie do roku 1911. Jak na początku XX wieku wyglądałby popularny serwis wideo? Możemy łatwo się przekonać odwiedzając dzisiaj strony YouTube. Oprócz staroświeckiego logo, część klipów została sztucznie postarzona, a zamiast oryginalnego dźwięku możemy posłuchać muzyki ragtime granej przez wirtualnego tapera.

Na ciekawy pomysł wpadli też wydawcy serwisu OMG Ubuntu poświęconego tematyce linuksowej. Zamiast tradycyjnego wyglądu strony oferują oni dziś dostęp do konsoli tekstowej. Użytkownik może wpisywać znane z Linuksa i te mniej popularne komendy, a także spróbować uruchomić tradycyjny wygląd strony. Niektóre z nich są naprawdę zabawne. Aby zapoznać się z listą komend, które można wprowadzić w „terminalu” serwisu, wystarczy wpisać 'help'.

Na koniec proponujemy coś bardziej niebezpiecznego. Nie wiadomo, czy to zasługa hakerów, czy też ktoś z otoczenia Baracka Obamy popełnił błąd, w każdym razie na stronach Białego Domu pojawiły się kody umożliwiające odpalenie głowic nuklearnych. Co więcej, użytkownik może wybrać kraj, na który zostaną zrzucone bomby. Na wszelki wypadek prosimy użytkowników, aby nie zaznaczali Polski...

Również i my chcieliśmy dostarczyć Wam odrobinę rozrywki :-) Od około 13:20, przez kilka minut wchodząc na dobreprogramy mogliście zobaczyć groźnie wyglądającą planszę - "hacked by sWeeT-Dżola ;)". Oczywiście był to tylko prima aprilisowy żart.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)