Primaaprilisowy żart z Gmailem okazał się prawdą

Primaaprilisowy żart z Gmailem okazał się prawdą

04.04.2011 12:05, aktualizacja: 04.04.2011 13:59

Amerykańscy naukowcy dowodzą, że dzięki wykorzystaniu Kinecta żart z rozpoznawaniem gestów w Gmailu może okazać się prawdą.

Nie wszystkie żarty na prima aprilis, które pojawiły się w Sieci, były fałszywe. Pierwszego kwietnia Google ogłosił nową usługę dla Gmaila - rozpoznawanie ruchów za pomocą kamery internetowej i przetwarzanie ich na komendy dla poczty. Na stronach Gmail Motion mogliśmy obejrzeć, jak wymachując rękoma można wysłać e-mail bądź otworzyć załącznik. Był to oczywiście żart, ale jak się wkrótce okazało - wcale nie tak daleki od rzeczywistości. Grupa naukowców z ICT MxR Lab Uniwersytetu Południowej Kalifornii zamieściła ciekawy klip wideo. Korzystając z rozpoznawania ruchów w urządzeniu Kinect wprowadzili oni żart firmy Google w życie.

Jak zademonstrowano na klipie, wykorzystując Kinecta, możemy wydawać komendy takie jak wysyłanie poczty, odpowiadanie na e-mail czy otwieranie otrzymanych wiadomości. To nie pierwszy tego typu pomysł amerykańskich naukowców. W grudniu ubiegłego roku zamieścili oni klip wideo prezentujący, jak za pomocą Kinecta i FAAST można kontrolować swoją postać w grze World of Warcraft. Projekt FAAST (Flexible Action and Articulated Skeleton Toolkit) można przetestować samemu, pobierając odpowiednie pliki ze stron ICT MxR Lab.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)