Problemy z Creators Update? Tak przywrócisz poprzednią wersję systemu

Problemy z Creators Update? Tak przywrócisz poprzednią wersję systemu

Problemy z Creators Update? Tak przywrócisz poprzednią wersję systemu
11.04.2017 19:58, aktualizacja: 11.04.2017 23:22

Na razie użytkownicy, którzy zainstalowali Creators Update rzadko zgłaszają błędy, o których wcześniej nie informował sam producent. Należy to potraktować jako duży postęp w stosunku do lipca zeszłego roku, kiedy Anniversary Update niejednego doprowadziło do szewskiej pasji.

Creators Update zainstalowało jednak na razie bardzo niewielu. Dziś aktualizacja trafiła do Windows Update, co dopiero może wywołać fale komplikacji. W najczarniejszym scenariuszu, użytkownik będzie pozbawiony możliwości bezproblemowego korzystania ze swojej maszyny aż do opublikowania łatki. Istnieje na to jednak sposób.

Przywracanie Anniversary Update

Jeżeli z jakichś powodów korzystanie z Creators Update przysparza problemów, nie ma potrzeby instalowania systemu od nowa czy resetowania komputera do stanu początkowego. Anniversary Update w stanie sprzed instalacji opublikowanej dziś aktualizacji przywrócić można w Ustawieniach. Wystarczy tam przejść do kategorii Aktualizacja i zabezpieczenia.

Tam, na pionowym menu po lewej stronie okna, należy wybrać pozycję Odzyskiwanie. Powinna tam być dostępna opcja Wróć do poprzedniej kompilacji, która dostępna będzie przez 10 dni po instalacji nowej wersji. Wystarczy kliknąć Rozpocznij i potwierdzić swoją decyzję, by rozpoczęło się przywracanie Anniversary Update.

Możliwość ta będzie jednak dostępna tylko, jeśli użytkownik nie resetował systemu i oczywiście nie dokonywał czystej instalacji Creators Update. Zabraknie jej także, jeśli usunięty został wcześniej folder Windows.old. W pozostałych przypadkach, przywrócona zostanie poprzednia wersja systemu Windows 10.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)