Profesjonalne urządzenie biurowe w twoim domu. Zobacz, co potrafi HP OfficeJet Pro 9023

Profesjonalne urządzenie biurowe w twoim domu. Zobacz, co potrafi HP OfficeJet Pro 9023

15.07.2019 14:47, aktual.: 15.07.2019 16:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdy myślisz o urządzeniach wielofunkcyjnych, pewnie przychodzi ci do głowy drukarka ze skanerem w jednej obudowie. HP OfficeJet Pro 9023 to o wiele więcej.

Można powiedzieć, że HP OfficeJet Pro 9023 to drukarka atramentowa z dwoma podajnikami i dwustronnym skanerem, ale to dopiero początek. Ma ogromne możliwości drukowania nie tylko jeśli chodzi o wybór papieru. Połączona do sieci może drukować też z aplikacji, Facebooka, chmury, e-maila, do tego skanować dokumenty z OCR. Możesz nawet tworzyć na niej własne „Smart Tasks” – makra, które przyspieszą powtarzające się zadania.

Uruchamiam HP OfficeJet Pro 9023

Po wypakowaniu urządzenia trzeba poświęcić chwilę na przygotowania. Trzeba włożyć tusze na swoje miejsce, załadować papier do podajników i przejść konfigurację. Oprogramowanie drukarki prowadzi tu za rękę, pokazuje nawet animacje jak sobie z tymi czynnościami poradzić. Od razu można też podłączyć urządzenie do domowej sieci WiFi. To uciążliwie na ekranie o przekątnej 2,65 cala, ale trzeba to zrobić tylko raz. Można też skorzystać połączenia kablem Ethernetowym albo USB. Jest też modem i fax.

Po podłączeniu OfficeJet Pro 9023 do internetu mogę urządzenie zarejestrować na swoim koncie na stronie hpconnected.com. To umożliwia drukowanie dokumentów przesłanych na indywidualny adres e-mail oraz daje dostęp do oprogramowania OCR, które będzie rozpoznawać tekst na skanach.

Obraz

Jak drukuje HP OfficeJet Pro 9023?

Po wyjściu z gotowości OfficeJet Pro 9023 wydrukuje pierwszą stronę po 9 sekundach. Tempo drukowania kolejnych stron jest . Rzeczywista rozdzielczość druku to 1200×1200 DPI w najwyższej jakości. W głównym podajniku zmieści się równo pół ryzy papieru, w drugim 100. Oczywiście OfficeJet Pro 9023 nie ogranicza się do drukowania na papierze biurowym A4. Może drukować też na papierze ozdobnym, fotograficznym bez marginesów, na kartach i kopertach i sama odwraca kartki na drugą stronę.

Jakość wydruków jest bardzo dobra. Imponujące jest dopasowanie głowic, dzięki czemu nie ma mowy o przerwanych liniach albo niedopasowanych plamach koloru. HP OfficeJet Pro 9023 bardzo dobrze i szybko drukuje zdjęcia, z czego intensywnie korzystam na wiele sposobów. Profesjonalny fotograf będzie kręcił nosem na zarządzanie kolorami, ale do zastosowań domowych, biurowych czy szkolnych będzie doskonała.

OfficeJet Pro 9023 używam w różnych scenariuszach, czasami nietypowych. Z pomocą aplikacji mobilnej drukuję zdjęcia zrobione na spacerze jeszcze przed wejściem do domu. Aplikacja pozwala też połączyć się z kontem na Facebooku i drukować zdjęcia ściągnięte ze swojego profilu na Facebooku bez ściągania ich, zapisywania, otwierania w innej aplikacji i całego tego bałaganu.

Wydaje mi się, że aplikacja mobilna HP to najlepsza część oprogramowania dla urządzenia HP OfficeJet Pro 9023. Po przyjrzeniu się jej bliżej znalazłam sporo opcji, które pozwalają drukować i skanować bez siadania do komputera, łącznie z kadrowaniem zdjęć do druku na papierze fotograficznym. Taki sposób korzystania z drukarki i skanera świetnie się wpisuje w ideę firmy bez komputera. Dodatkowo ta aplikacja także może być skanerem – może wykorzystać aparat smartfona.

Podobnie można połączyć aplikację z kontami Google i Dropbox, by drukować dokumenty z chmur. Lokalnie zaś można wykorzystać WiFi Direct i AirPrint Apple’a.

Obraz

Jest nawet bot dla Messengera

HP zadbało nawet o bota dla Messengera. Jeśli zaczniesz rozmowę z HP Print Bot, automat poprosi o adres e-mail drukarki. Ten adres znajdziesz na stronie testowej, wydrukowanej po konfiguracji.

Nie ma w tym nic skomplikowanego, a drukowanie jest jeszcze łatwiejsze. Nie trzeba nawet uruchamiać aplikacji HP.

Pora coś zeskanować

Od włączenia HP OfficeJet Pro 9023 zastanawiałam się, jak działa dwustronne skanowanie. Czy jest tu jakiś sprytny podajnik, który obraca strony? Rozwiązanie okazało się dużo prostsze – są tu po prostu dwa skanery, skierowane w różne strony. To takie proste!

Podajnik skanera zmieści 35 stron A4 do automatycznego skanowania dwustronnego. Zdjęcia i dokumenty innych formatów trzeba przekładać ręcznie. Skanowanie jest możliwe w rozdzielczości do 1200 × 1200 DPI. Skany można zapisać jako obrazy lub PDF, wysłać e-mailem, zapisać w chmurze albo na pendrive.

Najbardziej interesowało mnie skanowanie z możliwością przeszukiwania dokumentów, czyli tworzenie PDF-ów z tekstem, a nie złożonych z grafik. To możliwe dzięki OCR – wizualnemu rozpoznawaniu znaków. Partnerem HP jest firma IRIS, która dostarcza program Readiris. Po zarejestrowaniu drukarki na stronie IRIS mogę do woli skanować tekst.

Choć opcji mam sporo, HP poleca, by do skanowania korzystać z programu HP Easy Scan – w nim można uruchomić rozpoznawanie tekstu w skanowanych dokumentach. Najpierw trzeba zeskanować wszystkie strony, w międzyczasie można prowadzić poprawki, zmienić kolejność i tym podobne, a na koniec trzeba zapisać dokument jako PDF z możliwością przeszukiwania. Choć program IRIS nie oficjalnie obsługuje języka polskiego, radzi sobie z nim bardzo dobrze.

Obraz

„Smart Tasks” – makra dla HP OfficeJet Pro 9023

O Smart Tasks można myśleć jak o makrach. Pozwalają przygotować bardziej złożone akcje, które można aktywować przy drukowaniu lub skanowaniu. Jeśli regularnie wysyłasz skany dokumentów do tego samego odbiorcy, możesz zdefiniować makro, które przygotuje odpowiednie plik i od razu wyśle na wskazany e-mail, a kopia trafi na twój Dysk Google – tak właśnie robię z całą korespondencją firmową.

Dla Smart Tasks znalazłam też kilka innych zastosowań. Kolekcję starych zdjęć szybko zeskanowałam od razu na domowy NAS. Dla prowadzących firmę z domu Smart Task będą doskonałym rozwiązaniem.

Obraz

HP OfficeJet Pro 9023 spełni każdą zachciankę

Urządzenie wielofunkcyjne HP OfficeJet Pro 9023 pod wieloma względami mnie zaskoczyło. Spodziewałam się, że sporo potrafi, ale nie aż tyle. Jakość i szybkość druku jest imponująca, prędkość skanera również mnie zaskoczyła, a możliwość skanowania dwustronnego to wisienka na torcie.

Zawsze chciałam zeskanować i przepuścić przez program OCR dokumenty, które uzbierały mi się przez lata, by nie szukać za każdym razem numeru abonenta, jakiegoś adresu albo faktury. Poniekąd HP OfficeJet Pro 9023 spełniła moje małe marzenie. Na pewno warto zainteresować się HP OfficeJet Pro 9023, jeśli szukasz solidnego i wszechstronnego sprzętu do skanowania i drukowania.

HP OfficeJet Pro 9023 można kupić za około tysiąc zł. Czarny wkład atramentowy (HP 963) wystarczy na wydrukowanie około tysiąca stron, kolorowe 700 stron. Są też dostępne wersje XL. Co ciekawe, wkłady atramentowe zostały wykonane w taki sposób, by można było je ponownie przetworzyć. Urządzenia z serii 9000 też powstają przy użyciu plastiku z odzysku (ok. 10 proc. masy), a papier HP jest produkowany bez szkody dla środowiska.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)