Project Neon: Dropbox nie czeka na Microsoft i odświeża interfejs UWP

źródło: mspoweruser.com
źródło: mspoweruser.com

21.04.2017 12:49, aktual.: 21.04.2017 13:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj Microsoft potwierdził, że duże aktualizacje Windowsa będą ukazywał się w 6-miesięcznych interwałach. Redstone 3 ukaże się zatem już we wrześniu. Jedną z nowości ma być odświeżony wygląd, zgodny z nowym językiem wzornictwa Project Neon, który zakłada między innymi wykorzystanie wielu półprzezroczystych elementów, przypominających matowe szkło.

Nie wszyscy producenci oprogramowania postanowili czekać na działania Microsoft. Już teraz aplikację zgodną z Project Neon (przynajmniej na podstawie opublikowanych dotąd zrzutów Redstone 3) wydał Dropbox. Jak informuje MSPowerUser, nowa wersja dostępna jest już w sklepie z aplikacjami UWP, jednak aktualizacja odbywa się falowo. Niestety, zmiany w interfejsie uniwersalnej aplikacji Dropboksa obejmują tylko wzornictwo. Rozlokowanie elementów nawigacyjnych, a zatem ergonomia, pozostaje bez zmian.

źródło: mspoweruser.com
źródło: mspoweruser.com

Również w kwestii wyglądu zmieniło się bardzo niewiele. W aplikacji pojawił się nowy pasek boczny, a w zasadzie nowe tło paska bocznego. Jest ono półprzezroczyste i zmatowione, przypomina wspomniane zmatowione szkło, czy też akryl. Mimo że Microsoft Project Neon stanowi po części uwspółcześnioną wersję Aero Glass, to końcowy efekt znacznie bardziej przypomina język wzornictwa systemów Apple.

Poza półprzezroczystym paskiem bocznym, nie uświadczymy jednak żadnej innej formy adaptacji założeń Project Neon. Trudno zatem uznać zmiany za większe, niż kosmetyczne. Pozostaje żywić nadzieję, że Microsoft podejdzie do tematu bardziej odważnie, a zmiany w interfejsie będą dotyczyć także wygody korzystania z UWP, a nie tylko ich wyglądu. Po publikacji ostatnich przecieków, warto jednak zachować do tych zapowiedzi zdrowy dystans.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)