Project Neon i Groove: nowy wygląd Windowsa uchwycony na nowym filmie

Project Neon i Groove: nowy wygląd Windowsa uchwycony na nowym filmie

Project Neon i Groove: nowy wygląd Windowsa uchwycony na nowym filmie
03.04.2017 10:03, aktualizacja: 03.04.2017 18:28

Na 11 kwietnia planowana jest premiera Creators Update. Nie będzie to jednak jedyna duża aktualizacja Windowsa 10, jaka pojawić ma się w tym roku. Kolejna, nazywana roboczo Redstone 3, wniesie do systemu zmiany widoczne już na pierwszy rzut oka, a to za sprawą nowego wyglądu systemu, zgodnego z nowym językiem wzornictwa. Rozwijany jest on pod nazwą Project Neon.

Dysponujemy już pewną wiedzą na temat zmian w wyglądzie systemu. Microsoft popracować ma nad animacjami, zrezygnować z klasycznego obramowania okien na rzecz przeniesienia przycisków do wewnątrz okna, wykorzystane mają także zostać elementy Aero Glass. Dzięki serwisowi MSPowerUser, obejrzeć można już kolejny film, na który Project Neon zobaczyć można w akcji.

Project Neon + Groove Music

Przedstawia on odtwarzacz Groove i stanowi prezentację już wcześniej znanych założeń. Więcej jest zatem półprzezroczystych rozmytych pól, które całymi garściami czerpią z dorobku języka Aero. Microsoft zdecydował się na półprzezroczystości także na panelu bocznym – okna w tle będą zatem widoczne jako rozmyte, jak przez matowe szkło.

Film ujawnia nie tylko nowy wygląd odtwarzacza, ale także nowe funkcje, jakie trafią do stabilnego Windowsa najpewniej pod koniec roku. Najważniejszą nowością będzie zatem dostępność w Groove teledysków. Poza drobnymi poprawkami, dodano także możliwość śledzenia list odtwarzania.

Niestety, film nie ujawnia żadnych nowości poza Groove. Odtwarzacz po raz kolejny jest prezentowany jako przykład, co jednak budzi pewne wątpliwości: być może zmiany nie są tak rewolucyjne w przypadku innych elementów Windowsa 10. Na potwierdzenie trzeba będzie jednak poczekać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (143)