Project Scorpio: znana oficjalna specyfikacja

Project Scorpio: znana oficjalna specyfikacja

Project Scorpio: znana oficjalna specyfikacja
06.04.2017 17:03, aktualizacja: 06.04.2017 17:25

Inżynierowie z Digital Foundry otrzymali od Microsoftu przedpremierową możliwość przetestowania nowej odsłony Xboksa, kryjącą się na razie pod nazwą Project Scorpio. Znamy już zatem oficjalną specyfikację sprzętową – o jej najwyższej wydajności Microsoft wspominał w ciągu ostatnich miesięcy wielokrotnie. Czy rzeczywiście Project Scorpio będzie takim demonem wydajności, jak utrzymuje producent?

Xbox One X/ Project Scorpio Exclusive: Final Specs Revealed!

Procesorem urządzenia jest układ AMD z ośmioma zmodyfikowanymi rdzeniami typu Jaguar. Posiadają on 4 MB pamięci L2 i są taktowane do 2,3 GHz. Grafika to 40 jednostek DCN taktowanych do 1172 MHz. Project Scorpio wyposażony będzie w 12 GB RAM-u GDDR5 (8 do dyspozycji gier) o przepustowości 326 GB/s oraz dysk 2,5 cala o wielkości 1 TB. Konsola będzie oczywiście wyposażona w napęd Blu-ray.

Nie ma zatem zmian przełomowych, niemniej specyfikacja stanowi znaczny powiew świeżości w stosunku do Xboksa One S. To jednak nie z poprzednikiem Project Scorpio będzie porównywany najczęściej, a z konsolą Sony. Konsola Microsoftu w porównaniu do PlayStation 4 Pro zdaje się – przynajmniej na papierze – wydajniejsza. Wygląda zatem na to, że Microsoft spełnił swoje obietnice o grach w rozdzielczości 4K i w 60 klatkach na sekundę.

To jednak nie specyfikacja może zaważyć na sukcesie konsoli, lecz gry. A tych – jeżeli chodzi o tytuły dostępne na kolejną odsłonę Xboksa na wyłączność – jest jak na lekarstwo. Nie bez znaczenia dla konsolowych graczy będą przy decyzji zakupowej także sentymenty – nie byłoby dziwnym, gdyby część z nich wybrała po prostu Nintendo Switch. Premiera Project Scorpio ma nastąpić pod koniec roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)