Projekt Gustav, czyli pędzlem po... ekranie

Projekt Gustav, czyli pędzlem po... ekranie

04.03.2010 17:37

Informowaliśmy dzisiaj o projekcie OneAlbum zaprezentowanym przez Microsoft. Oprócz usługi związanej z rozpoznawaniem twarzy, firma pracuje jeszcze nad innymi pomysłami. Jednym z nich jest projekt o nazwie Gustav. Pozwoli on na malowanie pędzlem po... ekranie.

Gustav ma być rozwiązaniem dla malarzy i grafików. Program pozwala na malowanie za pomocą ekranu dotykowego w komputerze, a także tabletu podłączonego do peceta. Oba sposoby mogą być stosowane jednocześnie. W ten sposób artysta grafik może np. malować obraz za pomocą tabletu, a następnie wprowadzać poprawki przy użyciu ekranu dotykowego. Dzięki temu w bardziej zaawansowany sposób można tworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Microsoft stworzył na potrzeby Gustava algorytmy, dzięki którym do pracy z tabletem można używać pędzla malarskiego.

Projekt był we wczesnej wersji prezentowany w listopadzie zeszłego roku na konferencji Professional Developers Conference. Obecnie Gustav działa w systemie Windows 7 z ekranem dotykowym. Obsługiwany jest natomiast przez popularny program ArtRage. Nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów na temat tego, kiedy Gustav zostanie udostępniony szerszej publiczności. Warto obejrzeć film wideo prezentujący możliwości projektu Microsoftu. Pomysł z pewnością zachęci sporo osób do zabawy w malarstwo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)