Projekty Ubuntu Software Center 5.0 obiecują wiele zmian

Projekty Ubuntu Software Center 5.0 obiecują wiele zmian

16.06.2011 12:57, aktualizacja: 16.06.2011 13:31

Zespół projektantów z firmy Canonical pracuje obecnie nad nowym projektem Ubuntu Software Center. Prace trwają od początku czerwca, a pierwsze propozycje już znalazły się w Sieci.

Jak można przeczytać na liście mailingowej deweloperów, nowy wygląd Ubuntu Software Center ma być bardziej interesujący i atrakcyjny zarówno dla użytkowników, jak i dla deweloperów. Zespół projektantów przyjrzał się sklepom innych firm, jak Android Market, (Mac) App Store, BlackBerry App World, Bodega i Chrome Web Store, aby znaleźć elementy, których brakuje w Ubuntu Software Center. Należy spodziewać się, że USC 5.0 będzie miało listę najwyżej ocenianych programów w każdej kategorii i listę najczęściej pobieranych, inteligentne rekomendacje (użytkownicy, którzy zainstalowali ten program, pobrali jeszcze...), galerie zrzutów ekranu programu i filmy demonstracyjne.

Pomysłów na wygląd okna programu było zapewne mnóstwo. W mailu Matthew Paula Thomasa na liście mailingowej wymienionych jest tylko kilka propozycji wyglądu okna: supermarket, galeria sztuki, automat ze słodyczami, bar sushi... Niektóre projekty można już obejrzeć na stronie OMG! Ubuntu. Ponadto Canonical zapowiedział otwarcie portalu ułatwiającego deweloperom zewnętrznym umieszczanie w SUSC płatnych aplikacji. Na razie dostęp do niego mają współpracownicy firmy Canonical, ale po zakończeniu testów portal będzie dostępny dla wszystkich wydawców.

Projekty przyciągają oko, a nowe funkcje Ubuntu Software Center ciekawie wyglądają „na papierze”, jednak przed programem jeszcze długa droga. Po wyborze projektu okna USC program czeka jeszcze faza testów i zbieranie opinii użytkowników. Ponadto najprawdopodobniej nie wszystkie wymienione wyżej „brakujące elementy” znajdą się w Ubuntu 11.10. Nie zmienia to faktu, że Ubuntu Software Center — niewątpliwie jedna z największych zalet Ubuntu — w końcu doczeka się twarzy, która będzie mogła konkurować z podobnymi aplikacjami innych firm.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)