„Promocja” w Komputroniku: zaloguj się i zapłać ponad 25 proc. ekstra za ten sam produkt

„Promocja” w Komputroniku: zaloguj się i zapłać ponad 25 proc. ekstra za ten sam produkt

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak
27.11.2018 09:18, aktualizacja: 27.11.2018 11:33

O tym, że sklepy potrafią prowadzić tzw. programy lojalnościowe, dzięki którym możemy otrzymać drobne rabaty na przykład korzystając z dedykowanej aplikacji mobilnej, lub będąc klientem zarejestrowanym, chyba nikogo nie trzeba uświadamiać. A wyobrażaliście sobie kiedyś rewersję tego mechanizmu? Taką dziwaczną „promocję” organizuje właśnie sieć Komputronik.

Bohaterem akcji jest ekonomiczny router bezprzewodowy Asus NT-N11P. Urządzenie nominalnie wyceniono na 78,90 zł, co patrząc na oferty w agregatorach, jest ceną zdecydowanie atrakcyjną.

Taka cena widnieje jednak na stronie tylko do czasu... zalogowania się na konto.

  • ...i po zalogowaniu
  • Cena przed...
[1/2] ...i po zalogowaniu

Tymczasem po zalogowaniu ten sam sprzęt może zdrożeć do 99,90 zł, tj. ponad 25 proc. Co ciekawe, może nie oznacza musi, ponieważ jest w tym zarazem pewna losowość.

Sprawę pierwotnie poruszył użytkownik Wykopu o nicku „twieleba”, jednak w komentarzach zagrzmiało, gdyż wiele innych osób chcąc potwierdzić nietypową ofertę Komputronika nie mogło natrafić na podniesioną cenę. Wielu jednak, w tym nam, efekt udało się zreplikować, czego dowodem są powyższe zrzuty ekranu, wykonane przed momentem w redakcji.

A dodam, że skorzystaliśmy w tym celu z konta VIP aka Klub Komputronik, które teoretycznie uprawnia do dodatkowych rabatów, w odniesieniu do kont regularnych, takich jak to należące do wykopowicza.

Z ciekawości sprawdziliśmy też inne produkty w dziale routery. Zjawisko już się nie powtórzyło, choć oczywiście trudno wyciągać daleko idące wnioski na podstawie nawet 20 towarów w sieci, która oferuje ich tysiące. Ale cała sprawa tak czy inaczej intryguje.

Aktualizacja: Samsung Galaxy S7 32 GB

Kolejny ciekawy przypadek...

  • Cena przed...
  • ...i po zalogowaniu
[1/2] Cena przed...

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (87)