Promują płatne aplikacje na Linuksa w Internecie

Promują płatne aplikacje na Linuksa w Internecie

19.08.2010 13:17

Ruszyła strona internetowa promująca aplikacje dla Linuksa. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie chodziło o płatne programy.

Linux w powszechnej opinii kojarzy się głównie z wolnym, darmowym oprogramowaniem. Ostatnio pojawiają się jednak informacje o wzrastającej liczbie płatnych aplikacji. Będą one promowane na uruchomionej witrynie Lin-App.com. Serwis oferuje obecnie dostęp zarówno do programów jak i gier komputerowych. Podzielone są one na kilka kategorii - audio, grafika, gry, programowanie, narzędzia. Oprócz tego można pobrać również darmowy magazyn Full Circle poświęcony tematyce Ubuntu. Ceny za aplikacje wahają się od kliku dolarów (np. And Yet It Moves za 9,99) do nawet ośmiu tysięcy (Houdini - 3D Animation Tools).

Lin-App.com nie jest sklepem internetowym, a jedynie reklamuje płatne aplikacje. Po wybraniu interesującego nas produktu zostajemy przekierowani na stronę producenta, gdzie można zakupić program czy grę. To kolejny już pomysł na zachęcanie użytkowników Linuksa do nabywania aplikacji. W marcu informowaliśmy, że Canonical chce wprowadzić do Centrum oprogramowania Ubuntu płatne aplikacje. W międzyczasie pojawił się też sklep Ubuntu One Music Store oferujący dostęp do płatnej muzyki. W tym przypadku jednak zawartość biblioteki uzależniona jest od kraju z jakiego łączy się użytkownik.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (95)