Proud – nietuzinkowy organizer stworzony przez Polaków dostępny na iOS-a i OS X-a

Proud – nietuzinkowy organizer stworzony przez Polaków dostępny na iOS‑a i OS X‑a

Proud – nietuzinkowy organizer stworzony przez Polaków dostępny na iOS-a i OS X-a
05.05.2016 11:09

Zarówno na urządzenia mobilne, jak i Maki pojawiła się właśnie aplikacja Proud. Jest to dość nietypowy organizer oparty na listach i oferujący dodatkowe narzędzia pozwalające na skuteczniejsze zarządzanie czasem i zwiększenie swojej efektywności. Niektórych może także zaciekawić fakt, że Proud to efekt pracy Polaków, Andżeliki Toczek i Piotra Szwacha. Z tym większą uwagą przeszliśmy do testów.

Proud jest dostępny na iOS-a oraz, wciąż w wersji beta, na OS X-a. Aplikacje mobilna i pulpitowe są tożsame, opierają się pod względem interfejsu na tym samej koncepcji trzech list. Pierwszą z nich są Mój(e) Cel(e), drugą stanowią przypomnienia, a trzecią historia dotychczasowych wydarzeń. Użytkownik po pierwszym uruchomieniu zauwazy, że twórcy oprogramowania zostawili w listach przydatne uwagi, które pozwolą szybciej przyswoić sobie dość nietypowe mechanizmy działania Proud.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Są one bowiem dalekie od bycia oczywistymi. Z jednej strony organizowanie czasu w oparciu o listy, na których kolejne elementy można dodatkowo określać w czasie, czy ustawiać powiadomienia, jest oryginalne i zasługuje na pochwałę. Z drugiej jednak, można odnieść wrażenie, że tak skonstruowany interfejs nie ma większego wpływu na zastosowanie aplikacji, jakim ma być wygodniejsze organizowanie swojej pracy, obowiązków i czasu wolnego.

Jest w zasadzie całkowicie odwrotnie. Pewną sprzeczność stanowi przecież sytuacja, kiedy w celu oszczędzania czasu mamy w pierwszej kolejności poświęcać go sporo na przyzwyczajenie do nieintuicyjnego interfejsu. Wielu może także zniechęcić coachingowa otoczka kojarząca się z męczącą modą na rozwój osobisty. Zwłaszcza, gdy bardziej przekonująco wypada jednak regres osobisty ;-)

Dość już jednak malkontenctwa. Oprócz bezkompromisowej oryginalności, Proud posiada także wiele innych elementów, które są z całą pewnością godne pochwały. Mowa między innymi o zaawansowanych możliwościach obsługi aplikacji gestami na iOS-ie, przydatne będą także „supermoce” pozwalające na przenoszenie momentu rozpoczęcia wykonywania jakiejś czynności czy po prostu uruchomienie chwili relaksu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Mimo że aplikacja na OS X-a jest dostępna dopiero w wersji beta, to już teraz działa bez zarzutu, możliwa jest także synchronizacja pomiędzy stacjonarnymi i mobilnymi jej instalacjami. Mobilny Proud jest także kompatybilny z Apple Watchem, jednak jego cena w wysokości 5 dolarów sprawia wrażenie zawyżonej.

Proud z pewnością wymaga przyzwyczajenia. Trudno także stwierdzić, aby taki poziom absorbowania uwagi miał sprzyjać lepszemu radzeniu sobie z obowiązkami, czy też, jak wolą twórcy aplikacji, stawaniu się bogatsza osobą, dawaniu ludziom dookoła wartości i temu podobnym frazesom. Nie zmienia to faktu, że Proud jest z całą pewnością aplikacją godną uwagi, która znajdzie wielu miłośników, warto obserwować jej dalszy rozwój. Aplikację na iOS-a oraz OS X-a w wersji beta można znaleźć w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)