Przegladanie i edycja zdjęć z Kestrel GX

09.02.2011 17:46, aktual.: 09.02.2011 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do naszej kolekcji programów trafił dziś Kestrel GX, darmowy program do przeglądania i podstawowej obróbki zdjęć, który charakteryzuje estetyczny interfejs użytkownika oraz prędkość działania.

Sama przeglądarka jest bardzo szybka i oferuje możliwość pracy w okienku lub na pełnym ekranie z większością popularnych formatów plików graficznych, w tym z plikami RAW. Możliwości obróbki zdjęć nie są specjalnie rozbudowane, ale powinny usatysfakcjonować większość początkujących i średniozaawansowanych użytkowników. W oknie edycji zdjęcia mamy do dyspozycji 10 poleceń, w tym niezbędne w takim programie kadrowanie, obracanie, usuwanie czerwonych oczu, wyostrzanie, usuwanie szumu oraz dodawanie znaku wodnego. Narzędzia zaznaczenia pozwalają edytować wybrany fragment zdjęcia. Operacje edycji oraz zapisu zdjęć można wykonywać automatycznie na wielu plikach.

Przeglądarka metadanych pozwala na wyświetlenie szczegółowych informacji o aparacie zapisanych w formacie EXIF i IPTC. Ponadto możliwe jest wyświetlenie współrzędnych GPS, jeśli zostały dołączone do zdjęcia, i eksport wszystkich danych do pliku tekstowego. Kolejną zaletą Kestrela GX jest możliwość bardzo prostego tworzenia pokazów slajdów z wybranych zdjęć. Przy tworzeniu pokazu użytkownik ma do dyspozycji blisko 200 efektów przejść.

Program Kestrel GX dla systemu Windows można pobrać w dziale Programy -> Grafika -> Katalogowanie i obróbka zdjęć.

Do dodania programu zainspirował redakcję wpis na blogu użytkownika skandyn, za co dziękujemy :)

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)