Przeglądarka Dolphin już dostępna w App Store

Przeglądarka Dolphin już dostępna w App Store

13.09.2011 15:07

Apple zgodził się na wprowadzenie znanej przeglądarki Dolphin Browser do e-sklepu App Store. Dostępne są wersja dla telefonów iPhone i tabletów iPad.

Dolphin Browser to znana użytkownikom Androida przeglądarka internetowa. Jej główne zalety to ciekawy wygląd, prosty interfejs i obsługa gestów. Możemy korzystać między innymi z powiększania, dzielenia się materiałami na potrzeby usług społecznościowych, czytnika RSS czy zakładek. Dostępne są również takie funkcje, jak zarządzanie zakładkami czy Dolphin Webzine, umożliwiający wyświetlania miniaturek ulubionych stron internetowych. Za pomocą komponentu Webzine możemy ponadto stworzyć własne elektroniczne czasopismo, aktualizowane na bieżąco za pomocą kanałów RSS.

Z aplikacji (wersja HD) mogą już skorzystać użytkownicy iPadów, wcześniej wprowadzona została wersja dla iPhone’ów. Przeglądarka dla tabletów wymaga systemu iOS 3.2 lub nowszego, natomiast dla smartfonów i odtwarzaczy firmy Apple — iOS 4.0. Warto zauważyć, że Apple niechętnie przyjmuje do App Store aplikacje dublujące jego programy (w tym przypadku Safari). Na przykład Opera Mini, która bije rekordy popularności dla iOS, znalazła się w e-sklepie dlatego, że początkowo nie zakwalifikowano jej jako przeglądarki internetowej. Stało się to możliwe dzięki funkcji Opera Turbo umożliwiającej przesyłanie skompresowanych materiałów za pośrednictwem serwerów norweskiej firmy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)