Przenośny odtwarzacz muzyczny pomysłu Neila Younga zebrał 800 tysięcy dolarów w dzień

Strona głównaPrzenośny odtwarzacz muzyczny pomysłu Neila Younga zebrał 800 tysięcy dolarów w dzień
13.03.2014 11:28
Przenośny odtwarzacz muzyczny pomysłu Neila Younga zebrał 800 tysięcy dolarów w dzień

O pomyśle Neila Youngam jednego z najbardziej znanych gitarzystów na świecie, słychać było już dwa lata temu w amerykańskim talk-show Late Show with David Letterman. Muzyk chciał stworzyć Pono, składające się ze sklepu z utworami w wysokiej jakości oraz odtwarzacza, który mógłby odtwarzać je bez żadnej straty dźwięku. Wygląda na to, że pomysł jest coraz bliżej realizacji.

PONO de Neil Young

Zainteresowanie Pono okazało się na tyle duże, że projekt stworzenia przenośnego odtwarzacza plików, zebrał 800 tysięcy dolarów na Kickstarterze w zaledwie jeden dzień. Do końca zbiórki pozostały jednak jeszcze 33 dni, a kwota cały czas rośnie – w chwili pisania newsa jest ona równa 2 294 509 dolarów, zebranych od prawie 7 tysięcy osób.

Planowana cena odtwarzacza to 399 dolarów, jednak osoby, które wsparły zbiórkę na Kickstarterze, mogą go mieć już za 300 dolarów. Może się wydawać, że to duża kwota, jak na takie urządzenie, jednak patrząc na popularność pomysłu i ilość zebranych dotychczas pieniędzy, można się spodziewać sukcesu. Audiofile najwyraźniej są silną grupą i potrzebują takiego sprzętu. Twórca zresztą zapewnia, że jest pewien, iż każda osoba, która będzie miała okazję porównać odsłuch ze zwykłego odtwarzacza z jakością dźwięku z Pono, odczuje wyraźną różnicę.

Więcej na temat Pono możecie się dowiedzieć na jego oficjalnej stronie. Możecie także wesprzeć pomysł stworzenia odtwarzacza na Kickstarterze tutaj.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)