Rok 2019 chyli się ku końcowi, a to rodzi doskonałą okazję, aby przedstawić małe podsumowanie statystyczne. Innymi słowy: to, co w tym roku na dobrychprogramach rozgrzewało społeczność, a więc Was samych, w największym stopniu. Przeżyjmy wszystko jeszcze raz, jak śpiewa Krzysztof Krawczyk. Albo jak rapuje O.S.T.R.—jak kto woli.

bEStUVTV

10 najchętniej czytanych aktualności

Nie powinno być zaskoczeniem, że dział aktualności niejako zdominowali crackerzy i inni internetowi oszuści. Fakt faktem tematy tego typu interesują nie tylko zdeklarowanych miłośników branży komputerowej, ale także, a może nawet przede wszystkim zwykłych ludzi, którzy troszczą się o własne mienie i dane. Przy czym połowa topowych tematów dotyczy bezpośrednio malware'u pobieranego ze Sklepu Play. Widać, jak istotną częścią życia stają się smartfony.

Zresztą, tak samo jak istotnymi częściami życia są serwis Facebook i nawigacja GPS, czego by nie głosili sceptycy. Dość powiedzieć, że kwietniowa informacja o potencjalnych problemach z nawigacją, wynikających z wyzerowania 10-bitowego licznika tygodni, zamyka podium.

10 najchętniej czytanych recenzji

Z testami i recenzjami jest nieco inaczej, bo muszę przyznać, że bez wglądu w analitykę liderów za nic bym nie odgadł. Choć nie brakowało na dobrychprogramach szumnych premier, takich jak premierowy test procesora AMD Ryzen 9 3900X, najwięcej szumu wśród Was narobił... głośnik przenośny. Niby logiczne, a jednak zaskakujące. Tymczasem chętniej od testów pojedynczych komponentów czytacie na temat laptopów i inteligentnej galanterii. Jedyny rodzynek to Radeon VII, co jest dla mnie tym bardziej paradoksalne, że tego modelu właściwie nie dało się kupić.

bEStUVTX

A warto jeszcze zwrócić uwagę, że niektóre spośród najchętniej czytanych recenzji w roku 2019 pochodzą w istocie rzeczy z roku 2018. Ach ten niezatapialny MacBook Air.

10 najchętniej pobieranych programów

Na koniec: créme de la créme dobrychprogramów, czyli katalog oprogramowania. Tu z kolei bez większych zaskoczeń. Ponadczasowe Avast Free Antivirus i CCleaner na czele, mimo że opinie na ich temat bywają różne. Jeśli cokolwiek może tu dziwić, to jest to niezwykła dynamika wzrostu zainteresowania Driver Boosterem i ewentualnie silnie trzymający się WinRAR. Jako reprezentant 7-zip team chyba tego nigdy nie zrozumiem, ale oczywiście szanuję wybór.

A co Ciebie zaangażowało najbardziej?

Masz własną topową dychę albo artykuł, który szczególnie zapadł w pamięć? Daj znać koniecznie w sekcji komentarzy. Jeśli chcesz redakcję objechać – również śmiało. Tylko kulturalnie, proszę. Inaczej do akcji będzie musiała wkroczyć ta cholerna moderacja. I zbytnio nie pogadamy ;)

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (74)
bEStUVUT