„Przyszłość telewizji to aplikacje” – iPhone będzie pilotem w tvOS #WWDC16

Strona główna„Przyszłość telewizji to aplikacje” – iPhone będzie pilotem w tvOS #WWDC16
13.06.2016 19:47
„Przyszłość telewizji to aplikacje” – iPhone będzie pilotem w tvOS #WWDC16

Podczas wystąpienia inaugurującego konferencję deweloperską WWDC w San Francisco, Apple zaprezentowało nowości we wszystkich rozwijanych przez firmę systemach operacyjnych. Obok OS X-a czy iOS-a nie mogło także zabraknąć informacji o tym, co klienci na całym świecie zobaczą wkrótce na swoich telewizorach, w systemie tvOS.

350178466622302145

Zaczęto jednak, jak to zwykle bywa, od ogłoszenia sukcesu, jakim jest 6000 aplikacji dostępnych na tvOS-a. Dołączą do nich wkrótce kolejne. Dzięki partenrom Apple na telewizory trafi między innymi aplikacja Fox Sports, pozwalająca na oglądanie nawet czterech wydarzeń sportowych jednocześnie na dzielonym ekranie, aplikacja z kolekcją kina francuskiego czy program wyświetlający naszkicowane na urządzeniu z iOS-em obrazki, co ma przydać się w grze w kalambury.

To właśnie w kwestii synchronizacji iOS-a i tvOS-a ogłoszono najważniejszą nowość. Wkrótce do App Store trafi aplikacja, która zamieni iPhone’a w pilota. Smartfon będzie dostarczał wszystkie funkcje, jakie oferuje sam fizyczny kontroler: nawigowanie za pomocą dotyku czy obsługę Siri. Ponadto zyskamy w ten sposób łatwy sposób na wprowadzanie tekstu, dzięki smartfonowej klawiaturze ekranowej.Również Siri na iOS-ie doczekała się nowych funkcji, które wydają się przydatne: możliwe będzie teraz przeszukiwanie katalogu filmów z pomocą asystentki jedynie dzięki sprecyzowaniu tematyki. W ten sposób możliwe będzie także wyszukiwanie filmów w serwisie YouTube.

350178466622498753

Zdecydowanym usprawnieniem będzie pojawienie się w tvOS funkcji Single sign-on, która pozwala na jednokrotną weryfikację dla wszystkich aplikacji. Dotychczas parowanie było konieczne każdorazowo, w przypadku każdego programu. Ponadto aktualizacja tvOS-a pozwoli także na synchronizowanie instalacji aplikacji z iOS-em. Aktualizacja trafi do użytkowników jesienią.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)