Przyszły rok pod znakiem ataków na programy Adobe?

Przyszły rok pod znakiem ataków na programy Adobe?

30.12.2009 12:32

Zdaniem analityków z McAfee przyszły rok będzie wyjątkowo trudny dla firmy Adobe. Liczba wirusów i ataków na jej produkty może być nawet wyższa, niż na oprogramowanie Microsoftu. Adobe najprawdopodobniej stanie się głównym celem cyberprzestępców.

Ataki na Adobe Readera czy programy wykorzystujące Flash to dzisiaj codzienność. Według firmy McAfee zajmującej się ochroną oprogramowania, w przyszłym roku czeka nas spory wzrost ilości wirusów na produkty Adobe. Wiąże się to z coraz większą popularnością technologii stosowanych przez firmę, a także stosunkowo małą wiedzą wśród użytkowników komputerów. Wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że programy są tak samo podatne na ataki jak system operacyjny czy przeglądarka internetowa.

Kolejne zagrożenie związane jest z wprowadzeniem standardu HTML 5, który może stworzyć zupełnie nowe szanse dla niebezpiecznego oprogramowania. W przyszłym roku na rynku pojawi się zapowiadany przez Google Chrome OS z obsługą HTML 5. Specjaliści ostrzegają, że nowy system operacyjny zatrze różnice między programami webowymi, a zainstalowanymi w komputerze. To furtka dla cyberprzestępców.

Pełen raport McAfee dostępny jest w wersji angielskiej na stronach firmy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)