PS4 z firmware 3.0: bardziej zorganizowane społeczności i nowe opcje strumieniowania

PS4 z firmware 3.0: bardziej zorganizowane społeczności i nowe opcje strumieniowania

PS4 z firmware 3.0: bardziej zorganizowane społeczności i nowe opcje strumieniowania
30.09.2015 12:28

Od dłuższego już czasu mówiło się o kolejnej aktualizacji oprogramowania konsoli PS4 i firmware 3.0 trafił wreszcie do rozpowszechniania. Tym razem Sony postawiło na wyjście naprzeciw potrzebom społeczności skupionych wokół określonych gier, jak również poszerzenie opcji transmitowania rozgrywki na żywo. Znalazło się też coś dla wielbicieli łapania zrzutów ekranowych w wyższych jakościach czy PlayStation Plus.

PS4 System Software Update 3.0 | Everything You Need To Know

Po zainstalowaniu aktualizacji w menu błyskawicznie doszukacie się kilku nowych aplikacji. Producent konsoli bardzo zadowolony jest z tego, jak udał mu się kalendarz najważniejszych nadchodzących wydarzeń w grach. Nie przegapicie z nim żadnych specjalnych weekendów w ulubionych pozycjach z biblioteki, ani ogólnoświatowych mistrzostw lub wyzwań. Da się nawet zapisać do jakiegoś turnieju, a konsola sama (o ile była uśpiona, a nie wyłączona oczywiście) w odpowiednim czasie włączy się i także przypomni o potrzebie wrzucenia płytki z np. FIFA 16, bo trzeba rozpocząć zmagania. Doszły również kąciki fanów poszczególnych gier dostępnych na PS4. Dołączając do wybranej społeczności dużo szybciej uzyskacie odpowiedzi na pytania związane z danym tytułem, włącznie ze zrzutami ekranu podpowiadającymi, co robić w trudnych momentach, plus m.in. opcję szybkiego włączenia się do zabawy w zgranej paczce.

Jest ponadto zakładka z szybkim dostępem do najpopularniejszych materiałów multimedialnych z gier, wrzucanych przez ludzi z całego świata. Osoby, z którymi gramy najczęściej, da się teraz podzielić na grupy ulubionych, by potem było szybciej odszukać partnerów do rozgrywki. Pojawiła się też opcja poproszenia o umożliwienie podglądu przechodzenia przez kogoś gry lub bezpośrednie zapytanie o zaproszenie do Share Play, żeby móc z kimś wypróbować dzieło wspierające tą funkcję bez potrzeby kupowania własnej jego kopii. Osobną stronę w menu dostała wreszcie także usługa PlayStation Plus. Nie trzeba już wchodzić do sklepu, aby sprawdzić, co tam ciekawego.

Z rzeczy powiązanych z chwaleniem się kolegom oraz maniakom z odległych części globu, jak komu idzie w grach, wprowadzono strumieniowanie na żywo do serwisu YouTube i wrzucanie krótkich klipów wideo na Twittera. Jeśli ktoś narzekał na jakość zrzutów ekranu w formacie JPG może przestawić konsolę na zapis do PNG. Dodatkowo w rozmowach tekstowych ze znajomymi można używać różnorakich naklejek. W końcu jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów... Kolejne obrazki wprowadzane będą z czasem.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)