PS5 otrzyma Denuvo. Ma zabezpieczyć gry i uniemożliwić oszustwa w multiplayerze

PS5 otrzyma Denuvo. Ma zabezpieczyć gry i uniemożliwić oszustwa w multiplayerze

fot. Kerde Severin/Unsplash
fot. Kerde Severin/Unsplash
10.03.2021 20:30

Spółka Irdeto właśnie ogłosiła, że system zabezpieczeń Denuvo trafi na PlayStation 5. Deweloperzy gier na tę konsolę będą mogli użyć popularnego z PC mechanizmu zabezpieczeń gier przed piractwem oraz oszustwami w rozgrywce sieciowej.

Decyzja o wprowadzeniu Denuvo może być nieco zaskakująca, bo konsole są znacznie bardziej zamkniętymi systemami niż komputery osobiste. Jest to jednak prawdopodobnie ruch podyktowany chęcią zabezpieczenia się na przyszłość.

Poza tym warto dodać, że Sony ma również w planach wydawać znacznie więcej swoich gier nie tylko na PlayStation 5, ale i na PC. Nie byłoby wcale dziwne, gdyby Sony podpisało umowę z Denuvo i po prostu za jednym zamachem chciało pokryć obydwie platformy, tym bardziej jeśli będzie także wydawać gry z możliwością rywalizacji graczy PC-PS5.

Denuvo na PS5 ma pomóc deweloperom chronić wrażliwe dane z gier, tak aby oszuści nie mogli zmieniać parametrów w grze (np. w rozgrywce sieciowej).

Co ciekawe, Denuvo ma również uniemożliwić wgrywanie modyfikacji, którymi można ułatwić zdobywanie trofeów, czy też obejść mechanizmy mikropłatności.

Konkurencyjny Xbox Series X posiada własny system zabezpieczeń Microsoftu, który nie został od czasów Xbox One jeszcze złamany i opiera się m.in. na specjalnym, dedykowanym układzie zabezpieczeń, będącym czymś w rodzaju bezpiecznej enklawy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)