Publiczna beta Lightworks Open Source udostępniona

Publiczna beta Lightworks Open Source udostępniona

30.11.2010 21:56, aktualizacja: 30.11.2010 22:19

Zgodnie z zapowiedzią, dziś firma EditShare udostępniła do pobrania wersję testową oprogramowania Lightworks Open Source. Jest to pierwsza w historii inicjatywa polegająca na udostępnieniu dotychczas płatnego systemu montażu filmów na zasadach wolnego oprogramowania. Lightworks ma ponad dwudziestoletnią tradycję i był użyty przy montażu „Aviatora”, „Gangów Nowego Jorku”, „Pulp Fiction” i wielu innych.

Udostępniona dziś wersja Lightworks Open Source to publiczna beta, którą można pobrać do testów za darmo. Ci, którzy chcą rozpocząć udział w testach, mogą dokonać rejestracji na tej stronie. Osoby, które zarejestrowały się na stronie projektu wcześniej, otrzymały dziś pocztą elektroniczną informację o dostępności oprogramowania. Udostępnieniu Lightworks Open Source towarzyszyło otwarcie forum dla testerów.

Testerzy będą mogli po raz pierwszy sprawdzić jak Lightworks Open Source działa na systemach Windows XP SP2, Vista oraz Windows 7 32- i 64-bitowym. Wersje dla Mac OS X i Linuksa są w przygotowaniu i EditShare planuje je wydać w grudniu przyszłego roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)