Publio na polskich czytnikach inkBOOK: w końcu mogę wygodnie czytać prasę

Publio na polskich czytnikach inkBOOK: w końcu mogę wygodnie czytać prasę

Publio na polskich czytnikach inkBOOK: w końcu można wygodnie czytać prasę
Publio na polskich czytnikach inkBOOK: w końcu można wygodnie czytać prasę
07.11.2019 13:27, aktualizacja: 13.11.2019 10:18

Księgarnia Publio ma już swoją aplikację dla czytników e-booków. Partnerem Publio jest firma ArtaTech z Wrocławia, która produkuje czytniki inkBOOK i która przygotowała aplikację Publio. W końcu na czytniku mogę mieć nie tylko ulubione książki, ale też zawsze aktualną prasę. W aplikacji Publio można kupić prenumeratę na ponad 350 tytułów prasowych, przystosowanych do czytania na ekranach E Ink.

Publio na czytniku – jak to działa?

By skorzystać z nowej aplikacji Publio, musisz mieć czytnik e-booków inkBOOK (model Prime HD lub Lumos) oraz konto w księgarni Publio.pl. W księgarni możesz kupić e-booki, a także pojedyncze numery i prenumeraty polskich periodyków. W sumie w Publio znajduje się 371 tytułów e-prasowych, od dzienników z aktualnymi wiadomościami po niszowe magazyny dla hobbystów. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Co dalej? Na czytniku inkBOOK trzeba uruchomić aplikację inkBOOK Apps (odpowiednik sklepu z aplikacjami) i zainstalować Publio. W Publio zaś trzeba zalogować się na swoje konto… i gotowe. Aplikacja pokaże całą zawartość biblioteki, w tym dostępne tytuły prasowe. Z pomocą Publio można będzie też kupić prenumeraty, prasę i e-booki bezpośrednio na czytniku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wydania periodyków są traktowane tak samo, jak e-booki. Można ściągnąć każde z nich na czytnik i przeczytać offline. Po wykupieniu prenumeraty, w aplikacji cyklicznie będą pojawiać się kolejne wydania.

Promocja: gazeta za darmo na miesiąc

By zachęcić nas do czytania pracy na czytnikach inkBOOK, Publio szykuje niespodziankę. Jeśli podasz na swoim koncie Publio numer seryjny czytnika, otrzymasz za darmo miesięczną prenumeratę Gazety Wyborczej. Codziennie rano w aplikacji pojawi się kolejny numer gazety do ściągnięcia.

Obraz

Magazyn na ekranie E Ink – da się?

Do czytania magazynów na czytniku z czarno-białym ekranem E Ink podeszłam z rezerwą. Jestem przyzwyczajona do czytania książek na ekranie E Ink, ale magazyny to także kolorowe zdjęcia nierzadko pomysłowy skład. Czy da się to przenieść na niewielki ekran, wyświetlający 16 odcieni szarości?

Nie jest źle. Nie polecam czytania w ten sposób magazynów o fotografii, ale korzystając z prenumeraty w Publio, przeczytałam na kilka wydań Wysokich Obcasów Ekstra na inkBOOKu i nie żałuję. Aplikacja ściąga z księgarni pliki EPUB, bardzo dobrze przygotowane do wyświetlania na czytniku. Skład artykułów stoi na bardzo wysokim poziomie, czytanie ich to czysta przyjemność. Trzeba tylko pogodzić się z czarno-białymi ilustracjami.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Oczywiście w ustawieniach aplikacji do czytania można zmienić font i rozmiar tekstu. Dzięki temu czytnik e-booków ma ogromną przewagę nad prasą drukowaną.

Kilka słów o inkBOOK Prime HD

Aplikację Publio testowałam na czytniku inkBOOK Prime HD. To czytnik z ekranem z podświetleniem, którego temperaturę można w niewielkim zakresie regulować, by oszczędzić sobie patrzenia na chłodne światło przed snem. Ekran E Ink ma rozdzielczość 1448×1072 px (300 dpi) – obraz na nim jest bardzo wyraźny i przyjemny dla oka. Czytnik można obsługiwać dotykowo lub korzystając z przycisków na bokach obudowy do przełączania stron. Funkcje przycisków można zmienić w ustawieniach.

Obraz

Czytnik inkBOOK Prime HD ma wymiary 159×114×9 mm i waży tylko 180 gramów. Doskonale leży w dłoni i mogę go trzymać jedną ręką mimo tego, że nie mam dużych dłoni. inkBOOK Prime HD został wyposażony w WiFi, Bluetooth 4.0, ma gniazdo na kartę microSD i 8 GB pamięci wbudowanej. Akumulator o pojemności 2000 mAh wystarczy nawet na miesiąc czytania – wszystko zależy od używanego podświetlenia, odświeżania stron i tego, jak często korzystasz z WiFi. Oprogramowanie czytnika może automatycznie wyłączać WiFi i Bluetooth, gdy nie są używane.

Wydanie aplikacji Publio na czytniki inkBOOK było możliwe dzięki temu, że urządzenia te działają pod kontrolą zmodyfikowanego Androida. To znacznie ułatwia tworzenie aplikacji. Dla czytników z Androidem dostępne są też inne aplikacje, między innymi klient Legimi i Amazon Kindle. Pełną recenzję czytnika znajdziesz na Gadżetomanii.

W naszej bazie aplikacji znajdziesz też aplikację Publio dla Androida i iOS-a

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)