Pudełko na RAM RGB. G.SKILL Trident Z Royal Display Box jako niecodzienne źródło światła?

Pudełko na RAM RGB. G.SKILL Trident Z Royal Display Box jako niecodzienne źródło światła?

G.SKILL Trident Z Royal Display Box (fot. G.SKILL)
G.SKILL Trident Z Royal Display Box (fot. G.SKILL)
09.09.2019 19:34, aktualizacja: 09.09.2019 20:20

Ostatnio informowaliśmy o nowych pamięciach G.SKILL Trident Z Royal Gold i G.SKILL Trident Z Royal Silver. Od kilku miesięcy dostępny jest nietypowy gadżet dla całej serii kości G.SKILL Trident Z Royal. Mowa o…. pudełku na RAM.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o innym dziwnym sprzęcie RGB. Chodziło o podpórkę pod karty graficzne Deepcool, która jak najbardziej ma zastosowanie. Niektóre mocne grafiki sporo ważą i lepiej cieszyć się nienaderwanym portem PCI-Express na płycie głównej i działającym Radeonem lub GeForcem.

Dziwiliśmy się za to podświetleniu RGB i co za tym idzie wysokiej cenie jak za kawałek podpórki. Choć realnie na tle podzespołów komputerowych to niewiele (około 120 złotych). Co nie zmienia faktu, że można po prostu podłożyć chociażby kawałek plastiku, albo fabrycznie dodawaną podpórkę do minimalnej liczby najcięższych kart, które definitywnie jej potrzebują (np. modele Sapphire Radeon RX Vega Nitro+ Limited Edition).

fot. G.SKILL
fot. G.SKILL

RAM do pudełka, pudełko na RAM

Co takiego dziwnego jest w naszym obecnym temacie, czyli pudełku na RAM? W zasadzie wszystko. Na wiosnę G.SKILL zaprezentował Trident Z Royal Display Box, choć dopiero teraz się o tym dowiedzieliśmy. To eleganckie pudełko z kablem zasilającym i ściereczką w dolnej szufladzie oraz czterema slotami na RAM widocznymi po otwarciu górnej pokrywy.

Kabelek wpina się do dowolnego portu USB z komputera czy jakiejś ładowarki, a w sloty wkłada się kości RAM. Po co? Zamontowana pamięć rozświetli się różnymi motywami RGB przeistaczając zwyczajne pudełko… w pudełko ładnie podświetlone modułami RAM.

Bardzo droga lampka RAM RGB?

W jakim celu? Ciężko nam powiedzieć, kto chciałby trzymać swój RAM w pudełku i tam nim tylko świecić, a nie mieć w komputerze. Tym bardziej, że G.SKILL Trident Z Royal Display Box jest zgodny tylko z bardzo drogimi pamięciami G.SKILL Trident Z Royal DDR4 (w popularnym portalu aukcyjnym ceny zaczynają się od około 800 złotych). Samo pudełko ma sugerowaną cenę 55 dolarów (około 215 złotych przy prostym przeliczeniu nieuwzględniającym opłat).

fot. G.SKILL
fot. G.SKILL

Zagadką jest, kto realnie i do czego będzie użytkować taki niecodzienny zestaw. Jedynym rozsądnym kupcem byłyby sklepy, które mogłyby prezentować ładnie mieniące się pamięci G.SKILL wśród innych eksponowanych towarów. Zastanówmy się, czy na pewno sprzedawcy skuszą się na taki produkt? Poza tym jest oferowany normalnymi kanałami, a nie wyłącznie dla firm, czy jako prezent dla partnerów biznesowych. Nie mniej to bardzo intrygujący produkt. Może lampka RAM RGB dla bardzo bogatych entuzjastów PC?

Źródło: G.SKILL, anandtech

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)