Python 3.2 z poprawkami stabilności

Python 3.2 z poprawkami stabilności

21.02.2011 17:59

Wydano wersję 3.2 języka programowania Python. Wersja ta jest przede wszystkim zbiorem poprawek stabilności wydania 3.0.

Zgodnie z przyjętymi wcześniej założeniami, aż do wersji 3.3 Pythona nie będą wprowadzane modyfikacje w składni. Dlatego też zmiany, które pojawiły się w wydaniu 3.2 Pythona, dotyczą głównie eliminacji wykrytych błędów i poprawy stabilności. Przypominamy również, że wersja 3.0 była pierwszą, która jest z założenia wstecznie niekompatybilna. Szerzej na ten temat informowaliśmy w grudniu 2008 roku.

Najnowsze wydanie przemyca jednak kilka nowości. Wprowadzono między innymi stabilny zespół reguł ABI dla modułów rozszerzeń, ulepszony moduł SSL oraz rozszerzony pakiet do obsługi binarnej poczty. Ponadto zmianie uległa obsługa katalogów repozytoriów z rozszerzeniem .pyc i możliwość konfigurowania logowania za pomocą słownika. Python 3.2 oferuje także zalążek modułu ułatwiającego budowę aplikacji wielowątkowych, wzorowanego na java.util.concurrent.package znanego programistom Javy.

Lista najważniejszych zmian dostępna jest na stronach Python.org. Stamtąd też można pobrać najnowsze paczki dla systemów Windows, Mac OS X czy Linux. Twórcy wydania zapewnili również szczegółowy wykaz zmian i nowości, z którym możemy zapoznać się na stronie „Co nowego w 3.2?”, dostępnej wyłącznie w języku angielskim.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)