Qualcomm nie wyrabia z zamówieniami procesorów do smartfonów

Qualcomm nie wyrabia z zamówieniami procesorów do smartfonów
14.03.2021 11:11
Qualcomm nie wyrabia z zamówieniami procesorów do smartfonów

Na początku zabrakło chipów do samochodów, konsol i kart graficznych. Teraz może ich zabraknąć także do smartfonów. Według informacji, do jakich dotarł Reuters w Korei Południowej, firma Qualcomm nie wyrabia z dostawami procesorów do smartfonów produkowanych przez Samsunga.

Według Reutersa producenci smartfonów z systemem Android, a przede wszystkim Samsung, zanotowali zwiększenie sprzedaży przez problemy firmy Huawei. Chiński gigant nie może korzystać z usług Google, co sprawia, że najnowsze smartfony Huawei nie obsłużą takich aplikacji jak Gmail, Mapy i Zdjęcia Google, czy Google Pay.

Według informacji zdobytych od jednego z dostawców Samsunga braki dotyczą przede wszystkim modeli procesorów umieszczonych w tanich i średnich smartfonach. Ale zaczyna także brakować modelu Snapdragon 888, czyli najbardziej zaawansowanego procesora umieszczanego w topowych smartfonach Samsunga.

Samsung nie udzielił komentarza, a Qualcomm przekonywał, że uda im się osiągnąć zapowiadane liczby dostarczonych procesorów. Innego zdania jest wiceprezes Xiaomi, który sytuację nazwał "ekstremalnymi brakami".

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)