R2fk przez 4 miesiące za darmo dla naszych czytelników

R2fk przez 4 miesiące za darmo dla naszych czytelników

R2fk przez 4 miesiące za darmo dla naszych czytelników
07.10.2013 14:46, aktualizacja: 07.10.2013 15:27

Prowadzicie firmę i szukacie programu do obsługi pełnej księgowości zgodnego z najnowszymi przepisami? Mamy dla Was niespodziankę — specjalną, 120-dniową wersję programu R2fk.

Wybór rozwiązania dla większych firm, działających w oparciu o księgę handlową jest zwykle bardzo trudny. Poziom skomplikowania tej materii jest już znaczący, a nawet wnikliwa lektura wykazu funkcji oferowanego przez ten czy inny produkt nie gwarantuje, że będzie on się sprawdzał w praktyce. W większości przypadków można oczywiście posiłkować się wersjami testowymi, jednakże zwykle producenci oprogramowania ograniczają czas ich działania do 30 dni. To zaś zazwyczaj zbyt krótki okres aby podjąć w pełni odpowiedzialną decyzję o wyborze danego rozwiązania. Ten problem dostrzegł producent programu R2fk, który dla naszych czytelników przygotował specjalną wersję z wydłużonym czasem okresu testowego do aż 4 miesięcy.

Obraz

R2fk umożliwia prowadzenie księgowości w formie pełnej księgowości lub, opcjonalnie, w formie księgi przychodów i rozchodów, bądź ryczałtowej ewidencji przychodów, tworzenie rejestrów kupna i sprzedaży VAT, a także przechowywanie informacji o środkach trwałych i wyposażeniu firmy. Aplikacja pozwala na wydruki wszystkich niezbędnych deklaracji i zgłoszeń do Urzędu Skarbowego (VAT-7, VAT-7K, VAT-7D, VAT-12, VAT-UE wraz z załącznikami VAT-UE/A i VAT-UE/B, VAT-UEK, VAT-R, VAT-Z, PIT-36L, PIT-28, PIT-28/A, PIT-28/B). Na ich podstawie automatycznie przeleje należności do US i ZUS (możliwość dostosowania programu do współpracy z dowolnym systemem bankowym). Z pomocą R2fk rozliczymy remanent, płatności wraz z naliczaniem odsetek za zwłokę, różnice kursowe przy płatnościach walutowych, wyliczymy marżę, a także przygotujemy miesięczne/kwartalne zestawienia należnego podatku dochodowego.

Program może być z powodzeniem wykorzystywany także przez biura rachunkowe. Potrafi obsługiwać wiele podmiotów o różnej formie prowadzonej księgowości – od pełnej księgowości, przez księgę przychodów i rozchodów, po ryczałt. Oferuje kontrolę wprowadzania i poprawiania danych przez różnych użytkowników, seryjne drukowanie deklaracji VAT-7 lub seryjne wysyłanie e-deklaracji VAT-7, powiadamianie klientów pocztą internetową o wysokości podatków przypadających do zapłaty za dany okres oraz umożliwia przesyłanie wszystkich wydruków pocztą internetową w formacie HTML lub PDF.

Co ważne, R2fk jest w pełni zgodna z najnowszymi przepisami podatkowymi. W szczególności z artykułem 89b znowelizowanej ustawy o VAT (nakładającym obowiązek skorygowania zaliczonego w koszty działalności podatku VAT od faktur zakupu, jeżeli nie uregulujemy należności za te faktury w przeciągu 150 dni od daty terminu płatności), a także z artykułem 24d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz artykułem 15b znowelizowanej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (nakładającymi obowiązek korekty kosztów uzyskania przychodów, wynikających z przeterminowanych faktur zakupu. Korektę należy wykonać w przypadku nie uregulowania zobowiązania, w ciągu 30 dni od terminu płatności — jeśli termin płatności nie przekracza 60 dni — lub 90 dni od daty zaliczenia do kosztów — jeśli termin płatności jest dłuższy niż 60 dni).

Wersję testową można pobrać w dziale Programy → Firma → Programy finansowo-księgowe

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)