Radeon RX 5950 XT z 24 GB pamięci? Na to wskazuje przeciek

Radeon RX 5950 XT może dostać aż 24 GB pamięci, fot. Getty Images
Radeon RX 5950 XT może dostać aż 24 GB pamięci, fot. Getty Images
Bolesław Breczko

25.02.2020 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sieci pojawił się przeciek dotyczący nadchodzącej karty AMD Radeon 5950 XT. Ze zdjęcia specyfikacji karty zamieszczonego na Twitterze przez użytkownika @CyberPunkCat wynika, że karta będzie miała 24 GB pamięci typu HBM2e o przepustowośći 2,048 Gb/s. Oprócz tego ma być wyposażona w 5120 jednostek cieniujących i 80 jednostek obliczeniowych.

Plotki o nowej, high-endowej karcie graficznej AMD pojawiają się już od jakiegoś czasu. Okrzyknięta pseudonimem "Big Navi" i "Nvidia Killer" wzbudza spore zainteresowanie, bo miałaby w końcu stworzyć konkurencję dla kart Nvidii w segmencie high-end.

Wszelkie informacje są nadal niepotwierdzone, ale oficjalna prezentacja "Big Navi" jest coraz bliżej. To już kolejny raz, gdy nazwa RX 5950 XT pojawia się w przeciekach, a premiera "Nvidia Killera" jest przewidywana na rok 2020. Wcześniej nazwa RX 5950 XT pojawiała się na dokumentach m.in. Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej, a obok niej widniały też dwie inne nazwy: RX 5800, RX 5900 i RX 5950. Najnowszy przeciek miał swoje źródło w fabryce SK hynix, która zajmuje się produkcją pamięci m.in. VRAM dla kart graficznych.

O potencjalnej dacie premiery RX 5950 XT może powiedzieć natomiast inny przeciek. Kilka dni temu do sieci wyicekł dokument południowokoreańskiej agencji RRA, która musi wystawić certyfikat wszystkim urządzeniom elektronicznym, które mają być sprzedawane w Korei Południowej. 19 lutego RRA wydało certyfikat dla karty graficznej o kodowej nazwie AMD ATI-102-D32310 GPU, która może być właśnie "Navi Killerem". Do tej pory karty AMD miały swoją premierę około miesiąca od certyfikacji przez RRA. To by oznaczało, że "Big Navi" pojawi się już w marcu, o ile wszystkie powyższe przecieki faktycznie dotyczą "Big Navi".

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)