Razer wypuścił laptopa z Linuksem. Dedykowany jest uczeniu maszynowemu

Razer wypuścił laptopa z Linuksem. Dedykowany jest uczeniu maszynowemu

Razer x Lambda Tensorbook
Razer x Lambda Tensorbook
Źródło zdjęć: © Razer
Karolina Kowasz
15.04.2022 19:04

Fanom Linuksa na pewno przypadnie do gustu nowość zaprezentowana przez firmę Razer. Producent zdecydował się na stworzenie mocnego laptopa, który nie tylko będzie miał Linuksa na pokładzie, ale również sprawdzi się w wymagających zadaniach.

Zaprezentowany laptop, współtworzony z firmą Lambda, otrzymał kartę NVIDIA GeForce RTX 3080 Max-Q 16 GB i narzędzia do uczenia maszynowego, takie jak PyTorch, aby zapewnić ekspertom wszystko, co mogłoby im być potrzebne do tworzenia, szkolenia i testowania.

Przyszłość uczenia maszynowego

Jak wynika z opublikowanych informacji na temat sprzętu, Lambda Stack jest już preinstalowany w systemie Ubuntu wraz z potrzebnymi sterownikami i narzędziami do uczenia maszynowego. Użytkownik znajdzie więc na nim takie narzędzia jak wspomniany PyTorch, Tensorflow, CUDA czy cuDNN. Dodatkowo Lambda Stack ma być regularnie aktualizowany, aby nadążyć za potrzebami użytkowników.

Razer zapewnia rozszerzoną gwarancję na ten model laptopa, obejmującą awarie sprzętu i przypadkowe uszkodzenia, gwarantując szybką naprawę i wymianę. W przypadku jakichkolwiek problemów, właściciel może także liczyć na natychmiastowe udzielenie pomocy przez telefon lub e-mail.

Chociaż sprzęt wydaje się być, zdaniem wielu komentujących, absolutnym strzałem w dziesiątkę, część obawia się o kwestie sterowników. Osoby, które wcześniej próbowały instalować Linuksa na sprzęcie Razera zauważają, że bez wszystkich odpowiednich sterowników można szybko trafić na problemy, m.in. z kartą dźwiękową. Można jednak mieć nadzieję, że skoro firma zadbała o odpowiednie narzędzia do pracy z ML, to wzięła pod uwagę również tego rodzaju kłopoty.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (414)