Real Networks zapowiada nowe narzędzia do zarządzania multimediami

Real Networks zapowiada nowe narzędzia do zarządzania multimediami

02.12.2010 10:18

Na konferencji D:Dive Into Mobile, która odbędzie się w przyszłym tygodniu, Real Networks zaprezentuje swój nowy produkt: wieloplatformową usługę, która pozwoli na zarządzanie multimediami.

Nie znamy jeszcze nazwy projektu. Wiadomo już, że system zarządzania będzie składał się z aplikacji instalowanej na urządzeniu użytkownika (smartfon, tablet, laptop, konsola) oraz usługi webowej. Oprogramowanie będzie monitorować pliki multimedialne zapisane na urządzeniu i przesyłać je do usługi sieciowej, skąd będą mogły być w każdej chwili pobrane na inne urządzenie tego samego użytkownika lub udostępnione jako strumień. Usługa pozwoli kolekcjonować muzykę, filmy i zdjęcia, z gwarancją pełnej ochrony praw autorskich. Pierwsze wersje nowego projektu Real Networks skupią się na tabletach, smartfonach oraz komputerach. Kolejne odsłony obsługiwać będą takie urządzenia, jak konsole i cyfrowe rejestratory wideo.

CEO Real Networks — Robert Kimball — wierzy, że ten produkt znajdzie wielu odbiorców i przywróci firmie popularność wśród użytkowników prywatnych. Jednak Kimball nie oczekuje jednoczesnego wzrostu popularności odtwarzacza Real Player, który przynosi mniej niż jedną dziesiątą dochodów firmie. Największe zyski Real Networks czerpie z platformy dla gier oraz świadczenia usług operatorom sieci komórkowych. Nowa usługa najprawdopodobniej będzie darmowa.

Kimball podkreślił również, że Real Networks nie zamierza konkurować z firmami tworzącymi typowe sklepy z materiałami multimedialnymi, mimo że Real posiada odpowiednie zaplecze i technologię. Jego zdaniem, nowa usługa przyciągnie nowych klientów do istniejących już sklepów internetowych z muzyką i filmami, gdyż dzięki niej użytkownicy będą mogli swobodnie przenosić kupioną zawartość między swoimi urządzeniami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)