Red Hat proponuje nowy system - GNOME OS

Red Hat proponuje nowy system - GNOME OS

02.08.2010 15:30

Podczas konferencji GUADEC 2010 w Hadze padła propozycja, aby środowisko graficzne GNOME przekształcić w pełnoprawny system operacyjny.

Taka propozycja padła z ust Jona McCanna z firmy Red Hat. Podczas swojego wystąpienia mówił on o dostosowywaniu środowiska GNOME do poszczególnych dystrybucji Linuksa, a także współpracy z deweloperami. Jak podaje OMG Ubuntu, McCann proponuje stworzyć nowy system na podobieństwo Androida, webOS czy MeeGo. Miałoby to dotyczyć wersji 4.0 GNOME. W podobny sposób wypowiadał się wcześniej Mark Shuttelworth, założyciel i były szef Canonicala. Stwierdził on, że wprowadzenie systemu opartego na środowisku graficznym oszczędziłoby wiele pracy i rozdrobnienia między poszczególnymi dystrybucjami Linuksa.

Na razie GNOME OS to tylko niezobowiązująca propozycja, jednak jej wprowadzenie mogłoby sporo zmienić w świecie Linuksa. Obecnie to środowisko graficzne jest najchętniej wykorzystywane w licznych dystrybucjach systemu. Być może udostępnienie nowego oprogramowania, przy współpracy z firmą Canonical rozwiązałoby dotychczasowe problemy z dostosowywaniem GNOME do poszczególnych dystrybucji systemu. Czy pomysł zostanie podjęty dalej - być może przekonamy się w niedługim czasie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)