Reddit jest wyceniany na 10 mld dolarów. Wciąż planuje wejście na giełdę

Reddit jest wyceniany na 10 mld dolarów. Wciąż planuje wejście na giełdę

Reddit jest wyceniamy na 10 mld dolarów.
Reddit jest wyceniamy na 10 mld dolarów.
Źródło zdjęć: © Getty Images | SOPA Images
Konrad Siwik
14.08.2021 14:44

Reddit, dzięki ostatniej rundzie finansowania, jest obecnie wyceniany na 10 mld dolarów. Po części przyczyniła się do tego rosnąca popularności kanału r/WallStreetBets. Firma nadal planuje wejście na giełdę.

W wywiadzie dla The New York Times współzałożyciel i dyrektor generalny forum internetowego Steve Huffman powiedział, że firma pozyskała 410 mln dolarów finansowania od Fidelity Investments, zwiększając tym samym swoją wartość do ponad 10 mld dolarów. Przy czym oczekuje się, że ostatnia runda wzrośnie nawet do 700 milionów dolarów.

"Dorastaliśmy w cieniu Facebooka i Google i musieliśmy walczyć o prawie każdego dolara, którego zarobiliśmy" – powiedział Huffman, dodając, że firma finansowa Fidelity Investments "złożyła nam ofertę, której nie mogliśmy odrzucić".

Reddit większość swoich pieniędzy pozyskuje z reklam na stronie i choć jeszcze daleko mu do takich gigantów jak Facebook i Google, rozwija swój biznes wyjątkowo szybko. Firma twierdzi, że w drugim kwartale 2021 r. uzyskała 100 milionów dolarów przychodu z reklam, co stanowi wzrost o 192 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Steve Huffman Dodał, że zwiększone fundusze dają spółce więcej czasu na podjęcie decyzji, kiedy ostatecznie wejść na giełdę. "Wciąż planujemy wejście na giełdę, ale nie mamy jeszcze ustalonego harmonogramu" – powiedział The Times.

Co ciekawe firma odnotowała wzrost, po części dzięki rosnącej popularności subreddita r/WallStreetBets, wykorzystywanego m.in. do napędzania boomu na akcje memów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)