Redstone 2 – kolejna duża aktualizacja Windowsa 10 już w marcu

Redstone 2 – kolejna duża aktualizacja Windowsa 10 już w marcu

18.10.2016 14:35

W związku z przejściem Microsoftu na model dostarczania swojego oprogramowania jako usługę, kolejne duże aktualizacje Windowsa 10 wywołują tyle emocji, co wcześniej kolejne wersje systemu operacyjnego. Nawet jeśli liczba dostępnych tam nowości nijak się ma do wcześniejszego sposobu dystrubucji Windowsa. Po lipcowej premierze Rocznicowej Aktualizacji czekamy na kolejną paczkę nowości, Redstone 2.

A ta może zostać udostępniona użytkownikom już w marcu przyszłego roku. Dotąd na koniec pierwszego kwartału przyszłego roku wskazywały przede wszystkim plotki, jednak dziś, dzięki serwisowi ghacks.net., dysponujemy już informacjami, które z większą pewnością pozwalają oczekiwać premiery Redstone 2 w marcu.

Dlaczego właśnie marzec? Sugerują to dane, jakie znalazły się w konfiguratorze Zasad grupy: w najnowszej kompilacji przeznaczonych dla uczestników programu Windows Inisder dostępna jest (przynajmniej na razie) lista obsługiwanych wersji systemów operacyjnych: znalazły się tam Windows Server 2016 oraz Windows 10 w wersji 1703.

źródło: ghacks.net
źródło: ghacks.net

Numeracja nie jest zatem konsekwentna w stosunku do kompilacji udostępnianych Insiderom, kontynuuje natomiast sposób numeracji wersji znany z Rocznicowej Aktualizacji, która oznaczona została jako 1607. Nietrudno zauważyć, że dwie pierwsze cyfry reprezentują rok, kolejne dwie miesiąc, co zbiega się z lipcową datą premiery Redstone 1.

To zaś pozwala twierdzić, że Redstone 2 trafi do nas (najpewniej pod inną marketingową nazwą) w marcu 2017 roku. Nie będzie to zresztą jedyna duża aktualizacja Windowsa-jako-usługi. Microsoft zapowiedział, że w przyszłym roku do użytkowników trafi nie jedna, lecz dwie duże aktualizacje najlepszego z Windowsów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)