Redstone 2 w kwietniu – ważne nowości w mobilnym Windowsie #ignite

Redstone 2 w kwietniu – ważne nowości w mobilnym Windowsie #ignite

Redstone 2 w kwietniu – ważne nowości w mobilnym Windowsie #ignite
28.09.2016 16:53, aktualizacja: 29.09.2016 09:35

Podczas trwającej konferencji Ignite Microsoft ujawnił nowe informacje na temat przyszłości mobilnego Windowsa. Znamy już zatem nie tylko datę premiery został, ale także konkretne funkcje, które trafią do tego systemu wraz z aktualizacją Redstone 2.

Jak informuje Neowin na Ignite odbyła się sesja zatytułowana Odkryj co dalej z Windows 10 Mobile dla telefonów i małych tabletów. Złośliwi zapewne nie powstrzymaliby się odpowiedzi na pytanie o to, co dalej, nawet bez uczestnictwa w sesji, niemniej Microsoft podzielił się dość precyzyjnymi informacjami, z których można wyciągnąć jeden spójny wniosek: mobilny Windows będzie lepszy.

Wszystkie nowości, o jakich mowa trafią do użytkowników w kwietniu 2017 roku, oczywiście wcześniej stopniowo będą udostępnianie w obu ringach programu Insider. Wystarczy jednak prześledzić wcześniejsze obietnice dotyczące premier związanych z mobilnym Windowsem, aby stwierdzić, że zapowiedź kwietniowej premiery należy traktować z rezerwą.

Obraz

Największe zmiany w Redstone 2 dotyczyć będą funkcji systemu, która jeszcze przed premierą mobilnego Windowsa 10 zapowiadała się na prawdziwy as w rękawie Microsoftu – Continuum. Tryb doczekać ma się licznych usprawnień: możliwe będzie na przykład bezproblemowe usypianie telefonu i dalsze korzystanie na dużym ekranie. Bardziej kusząco zapowiada się jednak możliwość korzystania z Continuum bezprzewodowo i bez dokowania – dok będzie mógł za pośrednictwem Bluetooth łączyć się ze smartfonem znajdującym się nawet w kieszeni użytkownika.

Ponadto w Continuum będzie możliwe między innymi uruchamianie uniwersalnych aplikacji w skalowalnych oknach, z Menu Start nie będą już od siebie zależne. Mimo że w Redstone 2 nacisk położono właśnie na Continuum, to pojawią się także inne nowości.

Mowa tutaj między innymi o możliwości aktualizowania Windowsa przez USB, rozbudowana zostanie obsługa Wi-Fi Direct, dzięki któremu możliwe będzie na przykład zdalny reset PIN-u. Oczywiście nie sposób oczekiwać, aby duża aktualizacja Continuum mogła istotnie wpłynąć na losy mobilnego Windowsa, lecz dla miłośników tego systemu stanowić będzie zapewne nie lada gratkę. Podobnie jak nadchodzący Surface Phone.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)