Reklamy zawitały do Eksploratora Windows, ale jest na nie sposób

Reklamy zawitały do Eksploratora Windows, ale jest na nie sposób10.03.2017 18:51
Reklamy zawitały do Eksploratora Windows, ale jest na nie sposób

Dziś pisaliśmy już o planach wprowadzenia nowego typu treści reklamowych w Windowsie 10, dzięki którym w wkrótce możliwe będzie testowanie niezainstalowanych jeszcze aplikacji dzięki strumieniowaniu. Nie jest to jednak jedyna innowacja w tej kwestii: reklamy pojawiają się teraz także w Eksploratorze.

Użytkownik Tall_Ships_for_Life zapytuje na łamach Reddita o to, czy nie ma już żadnych świętości. Pod tym górnolotnym tytułem wpisu kryje się jednak treść skrajnie przyziemna: Microsoft znów zdecydował się na wprowadzenie nowego sposobu osadzania w systemie sugestii, czyli reklam.

350196630676596673

Tym razem Microsoft zdecydował sę promować własne oprogramowanie w tak elementarnym składniku środowiska graficznego systemu operacyjnego, jak menedżer plików, czyli Eksplorator Windows. W menu szybkiego dostępu pojawił się sporych wielkości banner z propozycją zakupu pakietu Office 365, dzięki któremu użytkownik otrzymuje 1000 GB na OneDrivie. Jest to o tyle zaskakujące, że autor wpisu utrzymuje, że posiada już Office'a 365.

  1. w ustawieniach Eksploratora

Z pomocą pośpieszyła społeczność Pierwszej Strony Internetu, której członkowie szybko opracowali sposób na zablokowanie wyświetlania reklam w Eksploratorze. Są na to dwa sposoby. Pierwszy z nich wykorzystuje ustawienia samego menedżera. Konieczne jest przejście do menu Plik>Zmień opcje folderów i wyszukiwania, W oknie, które się pojawi, należy przejść do karty Widok. Aby wyłączyć reklamy, wystarczy odznaczyć pozycję Pokaż powiadomienia dostawcy synchronizacji, a następnie zastosować zmiany.

  1. w Edytorze Rejestru

350196630676793281

Drugi wariant, opublikowany pierwotnie w serwisie intowindows.com, zakłada wykorzystanie Edytora Rejestru. W Menu Start wpisujemy zatem regedit i uruchamiamy program. Następnie należy na drzewie folderów przejść do klucza:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Explorer\Advanced

Dla ShowSyncProviderNotifications należy ustawić tam wartość 0. Jeżeli ShowSyncProviderNotifications w ogóle nie pojawia się na liście, wystarczy utworzyć nowy 32-bitowy DWORD o takiej nazwie i nadać mu wartość 0.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (159)