Reklamy zawitały do Eksploratora Windows, ale jest na nie sposób

Reklamy zawitały do Eksploratora Windows, ale jest na nie sposób

Reklamy zawitały do Eksploratora Windows, ale jest na nie sposób
10.03.2017 18:51, aktualizacja: 22.05.2018 12:42

Dziś pisaliśmy już o planach wprowadzenia nowego typu treści reklamowych w Windowsie 10, dzięki którym w wkrótce możliwe będzie testowanie niezainstalowanych jeszcze aplikacji dzięki strumieniowaniu. Nie jest to jednak jedyna innowacja w tej kwestii: reklamy pojawiają się teraz także w Eksploratorze.

Użytkownik Tall_Ships_for_Life zapytuje na łamach Reddita o to, czy nie ma już żadnych świętości. Pod tym górnolotnym tytułem wpisu kryje się jednak treść skrajnie przyziemna: Microsoft znów zdecydował się na wprowadzenie nowego sposobu osadzania w systemie sugestii, czyli reklam.

Obraz

Tym razem Microsoft zdecydował sę promować własne oprogramowanie w tak elementarnym składniku środowiska graficznego systemu operacyjnego, jak menedżer plików, czyli Eksplorator Windows. W menu szybkiego dostępu pojawił się sporych wielkości banner z propozycją zakupu pakietu Office 365, dzięki któremu użytkownik otrzymuje 1000 GB na OneDrivie. Jest to o tyle zaskakujące, że autor wpisu utrzymuje, że posiada już Office'a 365.

  1. w ustawieniach Eksploratora

Z pomocą pośpieszyła społeczność Pierwszej Strony Internetu, której członkowie szybko opracowali sposób na zablokowanie wyświetlania reklam w Eksploratorze. Są na to dwa sposoby. Pierwszy z nich wykorzystuje ustawienia samego menedżera. Konieczne jest przejście do menu Plik>Zmień opcje folderów i wyszukiwania, W oknie, które się pojawi, należy przejść do karty Widok. Aby wyłączyć reklamy, wystarczy odznaczyć pozycję Pokaż powiadomienia dostawcy synchronizacji, a następnie zastosować zmiany.

  1. w Edytorze Rejestru

Obraz

Drugi wariant, opublikowany pierwotnie w serwisie intowindows.com, zakłada wykorzystanie Edytora Rejestru. W Menu Start wpisujemy zatem regedit i uruchamiamy program. Następnie należy na drzewie folderów przejść do klucza:

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Explorer\Advanced

Dla ShowSyncProviderNotifications należy ustawić tam wartość 0. Jeżeli ShowSyncProviderNotifications w ogóle nie pojawia się na liście, wystarczy utworzyć nowy 32-bitowy DWORD o takiej nazwie i nadać mu wartość 0.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (159)