Rekordowe przychody Adobe za pierwszy kwartał 2011

23.03.2011 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Adobe ogłosiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku obrachunkowego. Udało się uzyskać rekordowe przychody o wysokości 1,03 mld dolarów.

Tocząca się od roku wojna z firmą Apple o obecność na rynku smartfonów nie odbiła się negatywnie na finansach Adobe. Adobe, które cały czas stara się przekonać użytkowników do Flasha w urządzeniach przenośnych, ogłosiło kolejne dobre wyniki. Przychody wzrosły o 20% w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku. Zysk netto za ostatni kwartał wyniósł 400 mln dolarów (rok temu - 289 mln). Firma może pochwalić się stałym wzrostem od ostatnich sześciu kwartałów i ze spokojem spoglądać w przyszłość.

Adobe w najbliższym czasie planuje wprowadzenie Flash Playera 10.2 dla tabletów z systemem Android 3.0. Z kolei miesiąc temu wydano aktualizację środowiska AIR do wersji 2.6 dla Androida. Jak dowiadujemy się z informacji prasowej Adobe liczy, że w drugim kwartale uda mu się uzyskać podobne przychody, co obecnie. Przewidywane są one między 970 mln a 1 mld dolarów. Może to być jednak trudne ze względu na niedawną katastrofę w Japonii. Jest ona obecnie drugim co do wielkości krajem, z którego pochodzą największe przychody Adobe.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)