Rekordowe przychody Adobe za pierwszy kwartał 2011

Rekordowe przychody Adobe za pierwszy kwartał 2011

23.03.2011 13:05

Firma Adobe ogłosiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku obrachunkowego. Udało się uzyskać rekordowe przychody o wysokości 1,03 mld dolarów.

Tocząca się od roku wojna z firmą Apple o obecność na rynku smartfonów nie odbiła się negatywnie na finansach Adobe. Adobe, które cały czas stara się przekonać użytkowników do Flasha w urządzeniach przenośnych, ogłosiło kolejne dobre wyniki. Przychody wzrosły o 20% w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku. Zysk netto za ostatni kwartał wyniósł 400 mln dolarów (rok temu - 289 mln). Firma może pochwalić się stałym wzrostem od ostatnich sześciu kwartałów i ze spokojem spoglądać w przyszłość.

Adobe w najbliższym czasie planuje wprowadzenie Flash Playera 10.2 dla tabletów z systemem Android 3.0. Z kolei miesiąc temu wydano aktualizację środowiska AIR do wersji 2.6 dla Androida. Jak dowiadujemy się z informacji prasowej Adobe liczy, że w drugim kwartale uda mu się uzyskać podobne przychody, co obecnie. Przewidywane są one między 970 mln a 1 mld dolarów. Może to być jednak trudne ze względu na niedawną katastrofę w Japonii. Jest ona obecnie drugim co do wielkości krajem, z którego pochodzą największe przychody Adobe.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)