Rekordowy zysk Apple za trzeci kwartał

Rekordowy zysk Apple za trzeci kwartał

21.07.2010 10:54

Apple ogłosił wyjątkowo dobre wyniki finansowe za trzeci kwartał tego roku. Firmie udało się po raz kolejny pobić rekord przychodów oraz zysku netto.

W trzecim kwartale finansowym zakończonym pod koniec czerwca przychody firmy wyniosły 15,7 mld dolarów, natomiast zysk netto - 3,25 mld dolarów (3,51 dolary za akcję). To rekordowa suma w historii firmy. W analogicznym okresie w 2009 roku Apple miał przychód w wysokości 9,73 mld dolarów. Do tak dobrej kondycji finansowej firmy przyczyniła się sprzedaż iPhone’ów i nowego tabletu. W trzecim kwartale Apple sprzedał 8,4 mln smartfonów i 3,27 mln iPadów. Warto zauważyć, że sprzedaż tabletu prawie przerosła liczbę kupowanych komputerów z logo nadgryzionego jabłka. W sumie na świecie znajduje się ponad 100 mln urządzeń z zainstalowanym systemem iOS.

Podczas prezentacji wyników finansowych dyrektor finansowy firmy, Peter Oppenheimer, zapowiedział, że w przyszłym kwartale Apple chce zwiększyć przychody do 18 mld dolarów. Mamy fantastyczne, nowe produkty, które pojawią się jeszcze w tym roku - zapowiadał z kolei Steve Jobs. Oppenheimer stwierdził, że do końca tego roku ruszy ogromne centrum informatyczne w Kalifornii zbudowane za ponad 1 mld dolarów. Krążą pogłoski, że ma ono służyć do wprowadzenia nowej usługi - iTunes w chmurze obliczeniowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)