Restrykcyjna aktywacja w Office 2011 for Mac

Restrykcyjna aktywacja w Office 2011 for Mac

29.10.2010 17:36

Office 2011 for Mac to pierwsza wersja pakietu biurowego Microsoftu dla systemów Mac OS X, która wymaga aktywacji. Ponadto, proces aktywacji tej wersji pakietu jest zauważalnie bardziej rygorystyczny niż aktywacja ostatniego wydania Office dla Windows.

Office 2011 for Mac jest zabezpieczony 25-znakowym kluczem alfanumerycznym, który musi zostać wprowadzony w ciągu 15 dni od pierwszego uruchomienia któregoś z komponentów pakietu, z wyłączeniem dostarczanego wraz z Office 2011 Messengera. Po upłynięciu 15 dni aplikacje pakietu zostają zablokowane. Błędne wprowadzenie kodu skutkuje pokazaniem się powiadomienia o obowiązkowej aktywacji oraz przyciskiem do aktywacji online. Po 15 dniach bez aktywacji wszystkie programu Office 2011 zostają zablokowane.

Dla porównania, użytkownicy Microsoft Office 2010 na systemach Windows mają domyślnie 30 dni na aktywację. Ten okres można przedłużyć do 5 razy, co daje 180 dni korzystania z Office 2010 bez blokowania żadnych funkcji. Po upłynięciu ostatecznego terminu aktywacji, Office 2010 wchodzi w tryb „ograniczony”, w którym pozwala przeglądać dokumenty, ale nie pozwala na edycję i drukowanie. Użytkownicy Office 2008 for Mac nie byli zobowiązani do żadnego rodzaju aktywacji produktu.

Zdaniem Microsoftu takie zabezpieczenie Office 2011 ma na celu zmniejszenie możliwości kopiowania programów poprzez „przywiązanie ich” do sprzętu, na którym zostały zainstalowane, oraz ograniczenie popularnej praktyki instalowania pakietu na wielu komputerach z użyciem tego samego klucza. W czasie tego procesu Microsoft zbiera również informacje o IP komputera Mac oraz domyślnym języku systemu operacyjnego.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)