Restrykcyjne zabezpieczenia antypirackie w Androidzie

28.07.2010 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google postanowił walczyć z piratami kradnącymi aplikacje dla Androida. Firma uruchomiła serwis licencyjny dla deweloperów. Ma on pomóc w ochronie aplikacji przed kradzieżą.

Licensing Service for Android to nowa usługa, którą Google zapowiedział na blogu dla deweloperów. Aplikacje będą w regularnych odstępach czasu nawiązywać połączenia z serwerem firmy, aby sprawdzić, czy zostały nabyte zgodnie z prawem. Jeśli okaże się, że nie - program czy gra może być zablokowana w telefonie. Deweloperzy będą mogli decydować, czy chcą wziąć udział w programie firmy Google. Będzie można również wybrać rodzaj ostrzeżenia - zamiast blokowania aplikacji deweloper może zadecydować o udostępnieniu jej jako wersja próbna. Wtedy piracki program czy gra po określonym czasie użytkowania zostanie zawieszony, a na ekranie pojawi się informacja o możliwości zakupu pełnej jego wersji.

Nowa usługa dostępna jest oczywiście tylko dla płatnych aplikacji, wymaga Androida w wersji minimum 1.5, a także podłączenia do Internetu (Wi-Fi, EDGE, 3G, GPRS). Takie rozwiązanie może być uciążliwe dla wielu użytkowników, którzy nie korzystają codziennie z Sieci w swoich smartfonach. Wyobraźmy sobie, że aplikacja będzie łączyć się z serwerem Google podczas każdorazowego uruchomienia - znacznie utrudni to korzystanie z niej. Może też generować dodatkowe koszty u użytkowników nieposiadających taryf z bezpłatnymi pakietami danych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (40)
Zobacz także