Reverb, czyli Alexa jako aplikacja na Androida, iOS-a i macOS-a. Czy okaże się lepsza od Siri?

Reverb, czyli Alexa jako aplikacja na Androida, iOS-a i macOS-a. Czy okaże się lepsza od Siri?

Reverb, czyli Alexa jako aplikacja na Androida, iOS-a i macOS-a. Czy okaże się lepsza od Siri?
20.02.2017 17:11, aktualizacja: 08.03.2017 12:49

Alexa przebojem skradła tegoroczne targi CES – jej implementacje na różnej klasy urządzeniach zaprezentowała większość liczących się producentów. Sami wielokrotnie mieliśmy okazję przekonać się, że jest to dziś jeden z najbardziej zaawansowanych asystentów, zaś dokonać samodzielnej implementacji, choć nie bez ograniczeń, można dokonać samemu.

Przykładem może być dostępna na Androida, macOS-a i iOS-a aplikacja Reverb, dzięki której – po zalogowaniu się do konta Amazon – można korzystać z lwiej części możliwości asystentki Amazonu. Na macOS-ie konieczne jest wywołanie asystentki kliknięciem (a zatem podobnie jak w przypadku Siri), zaś na systemach mobilnych przytrzymanie na nim palca – trudno zatem stwierdzić, aby było to znacznie bardziej wymagające, niż korzystanie z asystentki Apple czy innych tego typu programów.

Obraz

Reverb jest obsługiwane przez aplikację Amazon Alexa (niezbędną do konfiguracji) jako zewnętrzna implementacja, dzięki czemu możliwe jest wprowadzenie własnych ustawień oraz – co najważniejsze – instalacja skillów, a zatem konkretnych umiejętności Aleksy oferowanych przez usługi czy niezależnych programistów. Dzięki aplikacjom obsłużymy zatem automatykę domową czy przeszukamy Sieć pod kątem żądanej informacji. Ograniczenie stanowi między innymi niekompatybilność z Amazon Music spowodowana kwestiami licencyjnymi.

O ile w Sieci nie brakuje wszelkiej maści pomysłów na wykorzystanie Alexy choćby w oparciu o jednopłytkowce, tak implementacja software'owa to dość nietuzinkowy pomysł. Mimo że ma swoje ograniczenia, to stanowi świetną okazję do przetestowania możliwości asystentki Amazonu na przykład przed zakupem głośnika Echo. Pytanie tylko, jak długo utrzyma się ona w sklepach Apple – po instalacji ulubionych skillów Alexa może być bowiem poważną konkurencją dla Siri. Reverb znaleźć można w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)